Cevabı bulunamayan soru!

2 yıldır cevabı bulunamayan sorunun cevabı "evet" olursa, Apple artık 1 numara!

Hüseyin Cem Köylü

iPad satışlarının etkisiyle Apple, HP'yi geride bırakarak dünyanın en fazla bilgisayar satan firması oldu. Market analiz şirkeyi Canalys, iPad'i HP'nin dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarıyla aynı kategoriye koydu ve son çeyrekte Apple'ın dünya bilgisayar sevkiyatının yüzde 17'sini gerçekleştirdiğini söyledi.

Bunların 5.2 milyonu Mac bilgisayarlar olurken 15.4 milyonu da iPad'di. Tabi iPad'in bilgisayar sayılmadığını söyleyenler de var. CD sürücüsü, klavyesi, faresi olmaması ve "bilgisayar yazılımı" olarak bildiğimiz programları da çalıştırmaması bu konuyu destekliyor. Kısacası "iPad bilgisayar mı?" sorusu, 2 yıldır halen cevabını bulabilmiş değil...

Sayılara baktığımız zaman, eğer iPad (ve diğer tabletleri) bilgisayar olarak saymazsak, geçen seneye göre bilgisayar satışlarında yüzde 0.4 düşme olduğu görülüyor, eğer sayarsak yüzde 16 artış var. Buradan açıkça görülüyor ki insanların bir elektronik markete girdiklerindeki alışveriş alışkanlıkları da değişiyor.


Canalys ayrıca HP'nin tablet stratejisini de ele aldı ve açıkça görülüyor ki Android'e yanaşmıyor: "Şu anda HP, tabletleri için Windows stratejisini takip ediyor. Slate 2 gibi kuruluş odaklı ürünler üretiyor ve Windows 8'e kadar da öyle yapacak" diyor analist Tim Coulling ve ekliyor: "Bununla beraber Microsoft'un tablet pazarına girişiyle ilgili sorular da hala duruyor. Yapılan tanıtımlarda Windows 8'in tatmin edici olduğu görülüyor. Microsoft mutlaka sezgisel bir kullanıcı deneyimi yaratmak ve az kaynak tüketen bir sistem tasarlamak için çalışmalı."

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

İyi o zaman Sonynin pspsinde sürücü var os var ram var o da bilgisayar sayılsın,samsung tvler internete giriyor,onlarda hesaplansın görelim apple ıBu cihazlara da uygulama yükleniyor...

Tabletler bilgisayar değildir genel olarak, hele hele iPad hiç değildir. Ancak bazı tabletler bilgisayar özelliği taşıyabilir.

İpad bir Bilgisayar değil,Çünkü daha büyük ekranlı bir İphoneden farkı yok,eğer ipad pc ise iphonede bir pc,Android cepler,symbian ceplerde bir pc Sayılırdı..

fiyatına bakarsak bence bilgisayar.

Öyle veya böyle Apple'nin Kasasına Para girdimi siz ona bakın.

ipadde google a "......." izle yazıp seçenekler arasından seçtiğimizi izleyebiliyor muyuz yada aklımıza gelen saçma şeyleri indirebiliyor muyuz. dvd usb girişide yok tabiki de pc değil. bana göre büyük bir ipod touch.

iPad bilgisayar olamaz ki. içinde iOS varsa ve iPhone gibi telefon formatındaki cihazlarda kullanılıyorsa, iPad bilgisayar değildir. (Kendi görüşüm)

kusura bakmayın ama ipad bir bilgisayar değil , ekranı büyük bir cep telefonu gibi bir şeydir.

ipad sahibi olarak pc statüsüne girebileceğini asla düşünmüyorum
Win 8 çok daha iyi olacakmış gibime geliyor

ipodlarıda saysınlar

ipadde google a "......." izle yazıp seçenekler arasından seçtiğimizi izleyebiliyor muyuz yada aklımıza gelen saçma şeyleri indirebiliyor muyuz. dvd usb girişide yok tabiki de pc değil. bana göre büyük bir ipod touch.
--------
çok gereksiz bir yorum olmuş,

tablet pc'de dvd girişi ne arar ?
usb girişi var adaptor seklinde,
google'a istediğini yazarsın, girdiğin adam gibi bir siteyse iOS modelini görürsün ya da app'ini indirirsin bu kadar basıt

herkes bilgisayar değil demiş peki ne bu alet ? Siz bilgisayar deyince ne anlıyorsunuz cok merak ediyorum ama yurtdışında bu tür cihazlara Tablet PC diyorlar

windows yüklenemiyorsa bilgisayar değildir

PC ile herşeyi yapabilirsiniz ama bir ipad ile yapacaklarınız çok sınırlıdır.

iPad bilgisayar olabilir ama kesinlikle PC değildir! : )

01:13 adam sanki asıl gereksiz seninki olmuş adam pc olamayacağı için dvd girişi yok demiş zaten. senin usb girişi dediğin yere bir usb bellek takalım da okusun madem. google da bir dizi yada film aratıp izleyebiliyorsan aferin sana. indirme olarakta her istediğini indiremeyeceğini sende biliyorsun. biraz okuyun öyle yorum yazın. fanatik olmayın o kadar. son söz hiçbir tablet bir pc olamaz( bazı androidler flash desteği torrent kurulumu ve usb girişi ile yaklaşsalar bile )

tavuk mu?
yumurta mı?

şu 01.13 ü sallamayın o "bu kadar basit" diyip duran adam android düşmanı :)

Sen de yorum yaz