Ne Microsoft duruyor ne de Google...

MS'in online Office ile iddialı geldiğini gören Google kolları sıvadı: İşte bizi bekleyen yenilikler

Yenilikler saymakla bitmiyor...

Yenilikler saymakla bitmiyor...

Bunlar çoktan tamamlanmış özellikler ve Google Docs'un gelişimi esnasında eklenenler listesi uzayıp gidiyor. Toplu bir pakete gerek duyulmadan yeni özellikler çıktıkça ekleniyor. Yani Google Docs konusunda Mİcrosoft Office 2010'un Docs'a internet üzerinde rakip olacağını açıklamadan da çalışıyordu.

Blog'da duyurulan en son özellik ise halka açık galerilere "template" yükleyerek paylaşabilmek. Template; hazır belge, sunum, form ve benzerleri için hazır format demek. Ayrıca arama özelliği olarak dosyaları paylaşılan kişinin e-posta adresiyle arama seçeneği de konulmuş. Paylaşımları yönetirken Docs listesinden de ayrılmak gerekmiyor.

Önümüzdeki haftalarda gelecek geliştirmeler hem üzerinde uzun süredir çalışılan ve yeni tamamlanan yenilikler, hem de Microsoft Office 2010'un internetteki rekabetine karşı geliştirilecek olan yepyenilikler.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bunlar zaten ms office te var

Burada internet üzerinden çalışan (kurulum gerektirmeyen) ve bedava olan Google Docs'tan bahsediliyor. Bu özellikler Officede varsa ne olmuş. Sapla samanı karıştırmayın.

bunlar zaten ms office te var
---------------------------------
yok diyen birini mi gördün, ona bakarsan openoffice'dede var google'ın farkı bunlar internet üzerinden ve bedava çalışıyor.

ms office kaç para? google olmasa ms 2010da paralı olurdu gerçi sen crackli kullandığın için senin için problem yok, nasıl olsa korsan kullanıyorsun.

hemen hemen bütün dökümanlarımı google docs ile saklıyor ve hazırlıyorum her zaman ulaşmak ve editlemek mümkün tavsiye derim çok kullanışlı.

ms office te var ama google da bedava ve online. Kurulum gerektirmiyor. Bunlar da var mı ms office de?

sorarım sizlere internet bankacılığını kullanırken yada internet üzerinden kredi kartı ile alışveriş yaparken yada özel maillerinizi okurken; açık kaynak kodlu bir yazılımın sistemi tehlikeye sokan güvenlik açıklarını hangi zihniyet kabul edebilir ki?

open office' yi kullandım dünya ötesi rezil ve hiç stabil değil - pratik değil - formül sayısı arttıkça sürekli hata veriyor vs .... daha ikitane "IF" ve "EĞER" formülünün sonucunu hesaplayamayan programı ne yapayım ?

100 ytl verdiğiniz zaman ihtiyaçlarınız doğrultusunda - stabil - sağlam ergonomik - desteği dünyanın en büyük yazılım üreticisi MICROSOFT olan en az 5000 kişilik profesyonel bir ekibin kafa yorduğu programı bilgisayarınıza kura hakkı kazanıyorsunuz

sizleri oturup 100 satırlık basit bir program yazarken görmek isterdim acaba bu muhteşem emeklerin birleşminin en ufak birimini oluşturabilecekmisiniz ? yoksa 20 ci satırdan sonra oluşmuş hataları çözemediğinizde sıkılıp masadan kalkacakmısınız ?

saygılarımla
made by in emeğe saygı

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Yenilikler saymakla bitmiyor...
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir