CHIP CD Knoppix Boot Sorunları için Çözüm

Ocak 2005 sayısında verilen Knoppix 3.7 CD’si bazı sistemlerde boot edilememektedir. Bu konuda sorun yaşayan okuyucularımız adım adım çözüm için haberin devamını okuyabilirsiniz.

1) Öncelikle boot bilgilerini içeren zip dosyasını sisteminize indirip içindeki ISO dosyasını açın.

2) Daha sonra kullanmakta olduğunuz CD yazma programı yardımıyla bu imaj dosyasını bir CD’ye yazın. Nero kullananlar “Recorder menüsü” altından “Burn Image” seçeneği yardımıyla bu işlemi gerçekleştirebilirler.

3) Şimdi yeni yazmış olduğunuz CD’yi bilgisayarınıza takıp yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılış ekranı karşınıza geldiğinde Knoppix yazıp ENTER tuşuna basın ve beklemeye başlayın.

4) Ekran karardıktan sonra sol üst köşede Penguen simgesi belirene kadar bekleyin. Simge belirince hemen bu CD’yi çıkarıp CHIP Knoppix CD’sini takın. Bu işlemi olabildiğince seri yapmanız gerekecektir. Artık Knoppix’i kullanabilirsiniz.

CD yazıcısı olmayan okuyucularımız ise aynı işlem için gelecek ay vereceğimiz CD’yi kullanabilirler. Bu konuda sorun yaşayan tüm okuyucularımızdan özür dileriz.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

cok güzel açıklamışsınız ama şuan ittibariyle verilen zip dosyası linki çalışmıyor alternatif bir link verirseniz sevinirim imdat

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play