CHIP Download: En iyi 20 nostaljik oyun

CHIP Download en iyi 20 nostaljik oyunun freeware sürümlerini özel bir dosyada topladı

CHIP Download: En iyi 20 nostaljik oyun
Bugünün hesap makineleri bu bilgisayardan daha güçlü. Peki oyunları daha mı iyi?

Bit pazarına nur yağdırıyoruz. SimCity, Civilization, Tetris: Bu nostaljik oyunlarda modern grafikler veya surround ses yok belki. Ama yine de uzun yıllar boyunca milyonlarca PC oyuncusunu peşlerinden koşturmayı başardılar. İşte size nostalji severler için hazırladığımız özel bir download dosyası:

Özel dosya: En iyi 20 nostaljik oyun!

Harika grafikler içinde sürrealist ortamlarda yol almıyorsunuz, ateş edip bir sürü adam öldürmüyorsunuz. Hatta bu oyunlar internete de bağlanmıyorlar, karşılıklı da oynanmıyorlar. Ama olsun, bazıları var ki, başına oturduktan sonra saatlerce kalkmanıza izin vermiyor!

Konsept olarak, fikir olarak çığır açan bu oyunları beğeneceğinizi ve nostaljiye olan susuzluğunuzu doyuracağınızı düşünüyoruz...

Hemen tıklayın: En iyi 20 nostaljik oyun!

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Tekonoloji ilerledikce yapılan oyunlar günün teknolojilerine göre gelişir, her çıkan oyunda o günün teknolojisinin sınırlarını zorla biz şuanda 2030 yılındaki video oyunlarını göremediğimiz için bize şuan ki oyunlar muntazam gelir. Aynı şekilde 10 yıl önce biz bu oynarken de o zaman muntazam gelirdi hoşumaza gider şimdi nasıl oynuyorsak o zaman da saatlerce oynardık üstelik şimdikinden daha az zevk almazdık.

Bir oyunun iyi olması için grafiklerinin, seslerinin şusunun busunun illa iyi olmasna gerek yok oyun güzelse güzeldir siz ondan zevk alıp güzel zaman geçirdiyseniz tamamdır, her dönemin de kendine göre güzel oyunları vardır.

diggeri unutmuşsunuz, onsuz nasla! nolamaz!

zaten ne çözünürlük nede boyut önemli oyunlarda önemli olan fikir tasarım örneğin tetris çok basit bir oyun olmasına rağmen çok tutuldu

boulder dash ın ilk sırada olması beni memnun etti. eskiden en sevdiğim oyunlardan biriydi bu oyun. street fighter da bana göre 2. sırada olmalıydı.
ama liste yapılırken sadece indirilen oyunlar seçilmiş gibi geldi. daha bir sürü güzel oyun vardı listeye girmeyen.
mesela river raid, jawbreaker(diş fırçalama),mortal kombat vb oyunlar listede yok.

quake ve doom nerdee

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir