Chrome 18 beta, bu özellikleri geliştirecek!

Chrome'un bir sonraki sürümü işte bu yeniliklerle gelecek, eski PC sahiplerini sevindirecek...

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome 18 beta, grafiksel özellikleri geliştirecek
Chrome 18, Windows XP'li PC'lerde grafikleri geliştirecek

Geçtiğimiz hafta Chrome 17'yi yayınlayan Google, Chrome 18'in beta sürümü üzerinde çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Google Chrome blog'a göre Chrome 18, getirdiği grafiksel geliştirmelerle öne çıkıyor. Tarayıcıda grafikleri geliştirecek iki önemli yenilik bulunuyor. Bunlardan biri, Chrome 18'in 2D Canvas içeriğini GPU hızlandırmalı olarak işleyebilmesi. Bu sayede Canvas tabanlı oyunlar ve animasyonlar, Windows ve Mac'de daha akıcı ve hızlı çalışıyor. Hangi özelliklerin hızlandırıldığını görmek için, adres çubuğuna chrome://gpu yazmak yeterli oluyor.

Eski donanımlara sahip kullanıcılar da Chrome 18 beta'daki yeni bir grafik geliştirmesinden faydalanıyorlar. Eski GPU'lar ve grafik sürücüleri, WebGL gibi zengin içerik teknolojilerinden faydalanamıyorlar. Ancak yeni Chrome, SwiftShader adındaki yazılım ile önemli geliştirmeler sağlayabiliyor. Perfromans, gerçek GPU'daki kadar iyi olmasa da, Windows XP gibi eski işletim sistemleri için önemli bir geliştirme sunuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Ya arkadaş tamam psikolojik olarak ie serisine yaklasmak ıstenmiş olabilir ama nedir 18. Bir sürümden diğerine geçerken devrimsel nitelikte yenilikler olur aksi halde chrome 4.03 gibi sürüm numaraları koy geç git. Bu hızla giderse chrome 100 ün çıkması fazla zaman almaz.

yasaşın chrome!!! helal olsun chrome...

17 ye güncelleyince donmalarda kalktı gibi ama bakıcaz. 18 nasıldır.

gugıldan hep aynı komik, boş ve perçevent teraneler... sağlam, hızlı ve güvenilir bir tarayıcı arıyorsanız sevgili microsoftun windows 7 ve vista sahiplerine en büyük kıyağı olan IE 9 u kullanmanızdır. gerisi hikaye.
yeni nesil IE 10 uda sabırsızlıkla beklemekteyiz...

merakla belkiyoruzz iyiki varsın chrome..

her güncelleme sanıldığı gibi arayüze yönelik değildir ki keza olmasıda gerekmez..haberi iyi okusaydınız canvas tabanlı oyunlar ve animasyonlar için geliştirilmekte olan özellikler WebGl ve SwiftShader gibi önemli geliştirmelerin sağlandığından bahsediliyor...bunları görürdünüz boş yerede İE Propagandası yapmazdınız chrome haberi altında...sizi buraya çekende bu durumu çekememezlik gibi gelip kendi alıştığım tarayıcıyı öveyimde kendimi tatmin etmiş olayım mantığı tamamen..ne ie9 nede ie10 chrome'un yükseldiği ve daha iyi bir tarayıcı olduğu gerçeğini değiştirmez ...internette klasik bir atasözü var: İe'yi sadece Chrome yüklemek için kullanıyorum diye:) bu yeterli cevaptır Kötülemek isteyenlere...

daha dun indirdim bu 17 yi 18 nerden ciktı yav ama beni ilgilendiren yeniklerde yok zaten :)

su versiyon işini yazılım şirketleri iyice abarttı her ay bir versiyon atlıyorlar yok mozilla 12 miş yok chrome 18 miş yahu millet mozilla 3,6 kullanıyor yapılan haberlere bak artık her gün su programları güncellemekten bıktım yahu

opera windows 2000 de çalışırken chrome 'un desteklememesi çok garip !

Sen de yorum yaz