Chrome 4 beta hazır; İndirin!

Google'ın internet tarayıcısı Chrome 4.0 beta mertebesine ulaştı; daha da hızlandı. İndirin...

  • Ali Güngör
Chrome 4 beta hazır; İndirin!
Google Chrome hızla gelişiyor, hızlanıyor. Büyük resim için tıklayın

Google, popüler internet tarayıcısı Chrome 4.0'ın beta aşamasına geldiğini duyurdu. Bu sürüm daha iyi yer imi özelliklerinin yanı sıra tarayıcıyı daha da hızlı hale getiriyor.

Yeni yer imi senkronizasyon özelliğiyle evinde ve işinde Google Chrome kullananlar, her bilgisayarda yer imlerini ayrı ayrı kaydetmek zorunda kalmayacak. Farklı bilgisayarlara kurulu Chrome'lar arası senkronizasyon çok kolay ve hızlı hale getirilmiş.

Google yeni projesi olan Google Wave için de yoğun bir şekilde çalışıyor. Wave için hız gerekiyor, Google da yeni Chrome sürümlerini daha hızlı hale getiriyor. Chrome 4.0 beta da bunun açık bir örneği olarak önceki sürümden daha hızlı. Elbette gerçekte ne kadar hızlı, bunu testler gösterecek.

Haberin devamında: Video bağlantısı, hız karşılaştırması ve beta download bağlantısı...

Chrome 4.0 beta ne kadar hızlı?

Google blog'unda "Bu yeni beta sürümü pek çok hız geliştirmesi içeriyor. Özellikle her gün kullanılan internet uygulamalarının daha dinamik hale gelmesiyle, bu değişen elementlerin sayfada mümkün mertebe hızlı gösterilmesi gerekiyor. En son stabil sürüm ile yeni beta arasında yüzde 30 hız farkı var. İlk çıkan stabil Google Chrome sürümüyle aradaki fark ise yüzde 400"

Google Chrome 4.0'ın yeni özelliklerini CHIP-TV'de izleyebilirsiniz.

Download: Google Chrome 4.0 beta

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

senkronizasyon olayı çokkkk güzel olmuş..forever chrome

iyi de beta yeni çıkmadı ki?

CHIP Online'ın notu:
Mac ya da Linux beta sürümünde de 4 vardı. Bu build yeni ve PC için.

tarayıcıyı ilk çıktığından beri severek kullanıyorum. az önce de chrome 4 betayı indirdim. önceki sürümler de hızlı idi fakat bu yeni beta sürüm de bir öncekine göre rahatça fark edilecek kadar hızlanmış. tek kelime ile süper.

her şey de hız değil ki kardeşim. her gün yeni bir sürüm ve "bir takım iyileştirmeler yapıldı, hız artışı sağlandı" gibi klişe telkinler dinliyoruz. daha basit bir rss okuma özelliği sağlayamadıktan sonra yemişim hızını. sahi bu hızın sonu nereye varacak? nedir yani fezaya mı çıkacağız?

indirdim kullanmıyorum cokda hızlı editörüm hala seni seviyorum :D

Ne zaman "Adblock Plus" benzeri bir eklenti (firefox'taki gibi tek tıkla kurulandır kastım, kısacası adam gibi) olur o zaman sürekli kullanırım.

Bunların yeni bir olaymış gibi sundukları şeyler zaten Opera da çoktandır mevcut bulunan şeyler. Nedenini anlayamadığım bir şekilde Opera kullanımı az olduğu için, diğer browserlarda ki yeni özellikler gerçekten yeniymiş Opera dan çakma değilmiş sanıyor insanlar.

verdiğiniz link chrome un resmi sitesinin ancak hiçbir değişiklik olmuyor ve kaspersky antivirüs trojen buluyor

CHIP Online:
Verdiğimiz bağlantıdan indirdik, kurduk, ekran görüntüsü bile alıp habera koyduk. Herhalde antivirüsün yanlış alarmı soruna sebep oluyor. Kaspersky AV heuristic olarak hassastır.

yav ben chromium diye bişey kullanıyorum baya güzel indirdiklerini ayrı ayrı silebilion falan bu beta 4 te öyle bir özellik varmı

Operada varsa banane... Chrome'da konfor var, hız var... Sen en iyisi Operayı bırak gel Chrome'a... Tarayıcı gör

Arkadaşlar Chromeun çok hızlı olduğunu söylüyorlar ve buna katılıyorum fakat tarafsız bir gözlemle bazı sitelerde test ettiğimde, özellikle firefoxun (3.5.4) chromeadan (4.0 ve 3.0) daha hızlı olduğunu farkettim. Eğer açılış hızından bahsediyorsanız evet chrome felaket hızlı fakat sayfa gösterim hızında kesinlikle firefoxun üstüne yok. Test etmek istiyorsanız iki tarayıcıda da, bu sayfada yorumlardaki "sonraki" linkine tıklayın, farkedeceksiniz.

Google işi aceleye getirmeyip Chrome' u daha kullanışlı,esnek kullanımlı ve göz dolduracak şekile getirip öyle lanse etmeliydi. İlk çıktığı zaman reklamlarından gaza gelip inirip kurmuştum.Ne var ki dişimi sıkarak bir hafta kadar zor dayanmıştım.Biraz farklı diye de daha fazla katlanamamıştım.
Şimdiki sürümü daha hızlıymış, şöyleymiş böyleymiş..Kaç milisaniye daha hızlı ki.Bu kadar milisaniyenin kaçımız için çok önemi var.Bu kadarcık hız üzerinde duranlar sanırsınız ki STS-129 un astronotları da,uzay mekiğini atmosfere sektirmeden sokmak için milisaniye hesabı yapıyorlar.Yapmayın Allahaşkına.Milleti güldürmeyin.Tilkiye ve IE8 e selam, yola devam...

firefox kısayola tıkladığımda açılana kadar ağaç oluyorum....
opera ondan biraz daha iyi...
i.explorer zaten iğrenç...
chrome tıkladımmı şak diye açılıyor...ve de en hızlısı....
isteyen istediğini söylesin....
ben chrome çıktığından beri kullanıyorum....

Habere eklenmemiş Chrome beta 4 hala resmi olarak Windows 7 'yi desteklemiyor!! Sitesine ve geliştirici bloguna bakarsanız Sürüm notlarında Windows XP/SP2/SP3 , Vista yazdığını görürsünüz.Evet Seven ile çalışır ama blog da da yazıldı sıklıkla çökme ve donma olabiliyor.Ayrıca Seven'ın alt panelinin gücünü kulanan bir sürüm olacağını da açıkladılar.Habere eklenmeliydi.

İe 9 a çok cewap gibi olmuş chrome 4 FoReVeR ChR0Me

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play