Chrome 48 hazır, indirin!

Google, web tarayıcısı Chrome'un yeni sürümünü indirmeye sundu!İşte yenilikler ve indirme bağlantısı

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome 48 hazır, indirin!

Google'ın web tarayıcısı Chrome'un yeni sürümü Chrome 48, Windows, Linux, Mac ve Android için indirmeye sunuldu.

Yeni sürüm, geliştiricilere internet bağlantı hızınızla ilgili bilgi vermeye yönelik bir işlevle geliyor. Geliştiriciler, internet hızınızı öğrenmek için "NetworkInformation.downlinkMax" işlevinden faydalanabiliyor, böylece önünüze bant genişliğinize uygun sayfayı veya öğeleri getirebiliyor, videoların kalitesini kullanıcı müdahelesine gerek kalmaksızın ayarlayabiliyor. İşlev örneğin EDGE bağlantısıyla girdiğiniz bir web sayfasının yalnızca metin modunda açılmasını da sağlayabilir. Tabi tüm bunların olabilmesi için yeni işlevin web sayfasının geliştiricilerin tarafından kullanılması gerekiyor.

Bunun yanında internet bağlantınızdaki anlık yavaşlamalar sizi kalıcı olarak etkilemiyor. Chrome, internet hızınızdaki değişiklikleri de sitelere bildirebildiğinden sayfalar, hızınıza gerçek zamanlı olarak ayak uydurmuş oluyor.

Elbette tüm yenilikler bununla sınırlı değil. Chrome 42'de ortaya çıkan push bildirimleri, Chrome 48'de yeni işlevlerle zenginleştiriliyor. Yenilik sayesinde geliştiriciler, bildirimlerine yeni işlevler ilave edebiliyorlar.

İndirin: Chrome 48

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Kullanıcılardan izinsiz mikrofon dinlemeye devam ettikleri sürece Chrome'dan uzak durmaya devam.

@Metinolmetin Sen ne diyon ya? Ne diyo bu değişik beyler? :DDd

eskiden firefoxun yeni sürümü çıkınca nasıl heyecanlanırdık. google her uyduruk küçük geliştirmeye bir büyük sürüm çıkartmaya başladığından beri o eski heyecanlar yok. haberimiz bile olmuyor genelde.

@22 Ocak 2016 17:20 chrome 48 yerine 4.8 yazsa ne kadar da mutlu olacaksın farkında mısın

hiç kullanmıyorum yüklemiyorum bile kafam rahat

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play