Chrome 51 hazır; İndirin!

Chrome 51'in final sürümü, dikkat çeken yeniliklerle ve değişikliklerle geldi! İndirin...

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome 51 hazır; İndirin!

Chrome'un 51. sürümü, Windows ve Mac kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Chrome 51 ile beraber Google, Material Design tasarım dilini varsayılan olarak etkinleştirmeye başladı.

Material Design öğelerine, daha keskin sekme kenarları, arayüzdeki düğmeler gibi birkaç yerde rastlamanız mümkün. Chrome 51'deki yenilikler arasında web sayfalarını yüklerken yüzde 30 daha az güç tüketimi, görünmeyen GIF animasyonlarını oynatmama, daha akıcı kaydırma ve kullanıcıya daha hızlı tepki verme var.

Chrome 51, parola yöneticisini ek işlevlerle zenginleştirirken Creditental Management API adlı yeni bir işlev sayesinde web sayfalarının parola yöneticisiyle etkileşimde bulunabilmesini sağlıyor. Telefonlarda oturum açmak için bir kez dokunmanız, masaüstünde ise bir kez tıklamanız yeterli oluyor.

Chrome 51, artık kullanılmayan ve yerini HTTP/2'ye bırakan Spdy protokolünü artık sunmazken, bir dizi hata onarımı da getiriyor. Yeni sürümdeki değişikliklerin detaylı listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İndirin: Chrome 51

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Linux'a dün geldi görende sadece Windows ile Mac'e geldi sanacak. Linux'tan bihaber olmakta ayrı bir komedi!

@27 Mayıs 2016 11:21 Aynen, Linux'ta materyal tasarım var ama Win7'li masaüstünde yok. Pentium N3530 işlemcide, tarayıcı 1 saniyede açılıyor ve çok hızlı. Yaklaşık 15 sekmeden fazla sekme ile birlikte hızda düşüş yok.

@27 Mayıs 2016 21:18 Linux dağıtımları Chrome'un en iyi sürümünü kullanacaklardır her zaman. Fakat Windows sürümleri arasında Chrome farklılıkları her zaman olmuştur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost