Chrome çıkışı Apple'da görüyor

Google'a göre tarayıcısı Chrome'un düşük pazar payı, bakın hangi Microsoft taktiği ile artacak...

  • Ümit Öncel
Chrome çıkışı Apple'da görüyor
Chrome'un yeni hedefi Mac kullanıcıları!

Google'ın iki önemli ismi Eric Schmidt ve Sergey Brin geçtiğimiz gün New York'ta bir basın toplantısına katıldılar. Firma ve ürünleri hakkındaki soruları yanıtlarken, gelen bir soru özellikle dikkatlerini çekti. Toplantıya katılan bir basın mensubu Google'ın tarayıcısı Chrome'un kullanıcılar üzerinde beklenen etkiyi sağlayamamış olduğuyla ilgili yorumunu seslendirdiği Schmidt ve Brin aynı anda buna katılmadıklarını ifade ettiler.

Schmidt; "Chrome ile ilgili öngörünüz doğru değil ve bu yorumunuzu dikkate almayacağız" dedi ve ekledi; "Aslına bakarsanız Chrome şu anda bizim tahminlerimizin ötesine geçmiş durumda". Schmidt'e göre Chrome şu anda Internet Explorer ve Firefox'a göre oldukça geride yol alsa da, Macintosh için hazırladıkları Chrome sürümünün piyasaya çıkması ile birlikte bu durum değişmeye başlayacak.

"Bu odada pek çok Macintosh bilgisayar ve onları kullanan ince zevklere sahip kişiler görüyorum. Bu insanlar için bir Chrome sürümü hazırlamamız lazım ve birkaç ay içerisinde bunu yapmış olacağız" diye konuşan Schmidt böylece Chrome'un Mac sürümünün müjdesini de vermiş oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

hayırlısı olsun :)

safari'nin özentisi chrome mac kullanıcılarının kendini kullanacağını sansın... :P

İyi, güzel de Mac'in de Safari'si var. Apple'ın hoşuna gitmeyecektir. Google tarayıcılarda pay sahibi olmak istiyorsa Google Chrome OS'yi çıktıktan sonra iyi bir pazarlamayla yaygınlaştırmalı.

safari'nin özentisi chrome mac kullanıcılarının kendini kullanacağını sansın... :P
----------------------------------------------------------------------------
safarı özentisimi :) sen nerde yaşıyosun ? safari 4 birebir chrome kopyası, bilgisayar kullandığını sanan arkadaş..

mac de bile olduğum zamanlarda firefox kullanıyorum. Safari uyuz bir tarayıcı. Chrome yi de severim mac os'e gelsin kullanırız.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play