Chrome'da son sekmelerinize ulaşmak

Ana sürüm numarası değişmese de, Chrome'un yeni güncellemesi işleri biraz karıştırdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome'da küçük değişiklikler var

Chrome'a henüz gelen bir güncelleme, yeni sekme sayfamızda yaptığı değişiklikle "son kapatılanlar" sayfasını ortadan kaldırdı. Ancak bu işleve Chrome menüsü altında hala erişmeniz mümkün.

Eskisine göre biraz daha uğraşlı bir yöntem, ancak sağ üstteki menü düğmesine bastıktan sonra "Son Sekmeler"e tıklayarak en son kapattığınız sekmelerin listesine ulaşabilirsiniz. Bu eskisi kadar hızlı bir yöntem olmasa da, kapattığınız sekmeyi bulmak için tüm geçmişinizi açıp içini araştırmaktan daha kolay.

Chrome'daki uygulamalarınıza ise iki yerden ulaşmanız mümkün. Bunlardan birincisi yer imleri çubuğunuz. Bu çubuk görünür durumdaysa, sol tarafta yeni Uygulamalar düğmesini göreceksiniz. Haritalar, YouTube, Gmail gibi bir Google uygulamasına ulaşmak istiyorsanız yeni sekme sayfasında sağ üstteki uygulamalar düğmesine tıklamanız yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Chrome yazı fontunu değiştirse sürüm numarası atıyor. İki ayar değişimi değiştir sürüm numarası. Yakında aynı anda ikişer ikişer gidecek. Mesela yazı fontundan örnek verirsek yazı fontunu değiştirme bir, boyutunu değiştirme bir olmak üzere iki sürüm numarası atar.

ctrl+h zaten vardı

chrome de sapıttı açılırken çok kasıyor ve bilgisayarın hardiskini resmen bayıyır internet explorer 11 ve firefo yeterde artar bile....thenx everybody..

@26 Eyl 2013 21:49 Birde Türkce ögrensen ne yazdigini anlasak cok daha iyi olacak. Yada git o yazdigin dili ögrendigin yerlerde yorum yaz burada degil.

@27 Eyl 2013 07:36 Türkçe yanında İngilizce de öğrenmesi gerekiyor.

Fıstık gibi çalışan sistemi git gide bozuyorlar. yeni güncelleme ile google arama sayfasıda geliyor yeni sekmeler sayfasına ve sık kullanılan sitelerin gösterildiği küçük kutucuklar bu google sayfasının gelmesini bekliyor ve buranın altında küçültülmüş olarak gözüküyor bu nasıl bir mantıktır anlayamadım sanırım yandexe geçmenin zamanı geldi

Mobil versiyonu zaten kötü PC versiyonunu da bozmaya başladılar. Örneğin önceki versiyonlar da Facebook'a girdiğim de parola mı kayıt ederdim şimdi ki versiyon da parola kaydetmeyi önermiyor her seferin de elle yazıp giriyorum uğraştırıyor. Ya güncelleme dediğin hataları gidermek için çıkarılır bunlar tam tersini yapıp sağlam olan uygulamayı sorunlu hale getiriyorlar. Zaten Chrome'un sonu da bir gün gelecektir emin olun.

ben kaldıracam bu gidişle.

Uzantılar mağazasından bu özellikleri fazlasıyla kişiselleştirebilirsiniz. Bu haberin değeri yok.

chrome ie 8 den bile beter bir hal aldı. Bunca yıllık chrome kullanıcısı ve tavsiye edenim şu anki hali içler acısı. Ofisteki pclerden chromu şu an itibari ile kaldırdım. Eğer ben gibi evdeki pcniz hiç kapanmıyorsa yazılım sektörü olduğu için. en fazla uyku moduna alıyorsanız. chrom uzun süre açık kalıyorsa sekme açıkmış gibi ve eklentilerle ramde 500 mb tükttiği oluyor. Dün kendi kişisel pcim i7 4600U 4. nesil işlemcide dahi mynetin sebastiyanda 480p ve bol flashlarla dolu bir sayfada pcnin çok işlem yaptığını hissettim. ve degerlere baktığımda yüzde 35-48 arasında işelemci tükettiğini gördüm. firefoxda aynı sayfada bu oran yüzde 10-12. Acaba benim pc mi sapıttı diye düşündüm. Çünkü yeni güncellemeden sonra chrome kendi kendine kapanmaya başladı ve eskisi gibi bir kapanma değil. reset değil.Kapanıyor ve açılmıyor açtığınızdada kaybedilen sayfaların geri gelmesinide önermiyor.Bugün ofiste diğer çalışanlara sordum aynı kapanma olaylarının onlardada olduğunu söylediler. 2 pcde denetim aynı fazla işlem tüketme oranları ondanda var. Tüm pclerdeki chromları kaldırttım. bu ram ve işlemci tüketiminin falzlaşması bu son güncellemeden değil. çok uzun zamandır vardı zaten. HTML 5 vs testlerinde hızlıymış vs tırt, onlar kendi oluşturdukları stabil özel seçilmiş html 5 kodlarıyla oluşturdukları dandik sitelerle bakın işlemciyi az yiyor, yine html 5 ile oluşturulmuş görsel işlemlerin bakın görsellerde ne kadar akıcı ve az tüketim yapıyor. yaw günlük hayatta ki kullanımları test edin bakalım. adam en basitini söylüyorum youtuba giriyor arada haber sitelerine giriyor her yerden flash fışkırıyor. 15-20 saat kapamıyor çünkü maili açık oluyor. günlük kullanımda şu anda çuvallıyor. İnşallah düzelmesi dileğiyle. Bunu bile not defterinde yazdım chipe öyle yapıştırıyorum. yazarken yine kapandı çünkü.

Son güncellemeyle, daha önceden kaydettiğim bütün yer imlerim silinmiş. Heriflerle irtibat kurabileceğimiz doğru-dürüst adres bile yok. Google'ın Türkiye merkezinin yalnızca adresi var. N'apalım, mektup mu gönderelim, anlamadım ki?

Sen de yorum yaz