Chrome eklentileri başınızı ağrıtmasın!

Yaşanan son olay, Chrome eklentilerinin ne kadar güvenli olduğunu bir kez daha sorgulatıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome eklentileri Steam envanterinizi çalabilir!

Steam'daki oyunlarınıza yenilikler getireceğini iddia eden web tarayıcısı eklentileri, size kötü bir sürpriz yapabilir.

Güvenlik araştırmacıları, Counter-Strike: Global Offensive'in temasını değiştirdiğini iddia eden Chrome eklentilerinin Steam envanterinizi çalabildiğini ortaya çıkardı. Hırsızlıktan özellikle nadir bulunan sanal nesneleri biriktiren kullanıcılar etkileniyorlar.

Haberi yayına hazırladığımız sırada sözkonusu eklentiler, mağazadan kaldırılmış görünüyor. Benzer şekilde hırsızlık amaçlı kullanılan Steam hesabı da şu an erişilmez durumda. Kötü niyetli eklentilerden birini yüklediğinizi düşünüyorsanız, ondan kurtulmak için eklentiyi kaldırmanız yeterli oluyor.

Bu gelişme, Chrome eklentilerini yüklerken dikkat etmemiz gerektiğini bir kez daha gösteriyor. Google, geçtiğimiz aylarda mağaza kurallarını sıkılaştırmış olsa da, mağazadaki tüm eklentilerin temiz olduğunu düşünmemekte fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

chromu yapanlar da güven abidesi zaten:)

Forever Mozilla Firefox :)

tarayıcı dışına bile çıkıyor artık nasıl bir güvenliksizliktir bu google?

Valla bas bas bağırıyoruz Firefox diye ama.. Kime..

1998 Senesinden beri Google ürünlerini kullanıyorum. Chrome da bunların başında geliyor. Bir problem yaşamadım ve bu kadar güvenli bir tarayıcıda görmedim. Geçmiş çok çabuk unutuluyor. Ram canavarları çok çabuk unutulmuş.

@guney59 Ram canavarı lakaplı chrome,her hafta yeni bir açık haberi gelen chrome,gizliliğe önem vermeyen chrome deneme yanılma işi değil bu

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost