Chrome "geri tuşu"nu yeniden kazandı!

Google'ın hazırladığı yeni Chrome eklentisiyle, Chrome kullanıcıları, tarayıcıdan çıkartılan bu eski özelliğe tekrar sahip olabiliyor!

  • Cenk Atlı
Chrome "geri tuşu"nu yeniden kazandı!

Google gibi teknoloji devlerinde dünyanın alanında en zeki isimlerinin çalıştığı su götürmez bir gerçek. Fakat kimse mükemmel değil ve dolayısıyla Google gibi firmalar da bazen yanlış adımlar atabiliyor. Örneğin yeni bir Chrome güncellemesinden sonra geri tuşunun (backspace) artık bir önceki sayfaya göndermeyecek şekilde ayarlanması birçok kullanıcı için böyle adımlardan biriydi.

Firma, kullanıcılardan aldığı geri dönüşleri dikkate almış olacak ki; nihayet bu duruma bir çözüm buldu. Go Back With Backspace adlı yeni bir Chrome eklentisiyle birlikte kullanıcıları geri tuşunu artık tarayıcıda geri dönmek için kullanabilecekler.

Eklenti için yapılan tanımlamada şu ifadelere yer veriliyor: "Birçok kişi çevrimiçi ortamda çalışırken kazara geri tuşuna basıp o sayfadan ayrıldıkları için çeşitli zorluklar yaşıyordu. Biz de bu özelliği Chrome tarayıcıdan kaldırdık ve eski alışkanlıklarına devam etmek isteyenler için de bu eklentiyi hazırladık."

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

pekte gerek olduğunu söyleyemeyeceğim ama güzel oldu benim farede ileri geri gitme özelliği sayesinde sıkıntı yaşamıyorum şayet normal fare kullananlar için süper oldu :)

Eklenti olunca chrome daha geç açılıyor. Bu özelliği flags sayfasından açma olsaydı ya da ayarlardan açılsaydı daha iyi olurdu.

geri tuşu olmadan tarayıcı mı olur neyin kafası bu google

iyi de klavye üzerindeki backspace tuşu zaten aynı işlevi görüyor !!!

tuşu kullanmak istemeyenler için eklenti çıkarsalar daha mantıklı olurdu

chrome'un yazılım ekibinde kesin Türkler çalışıyor! bizden başka kim var gören göze parmak sokacak?!..

Kaldırmak yerine "backspace" klavye kısayol tuşunu aktif pasif edilebilir yapılandırma özelliğini hata geri gitme klavye kısayol tuşunu özelleştirilebilir özellikle birlikte chrome ayarlar bölümüne ekleyebilirdiniz. bence silmekten daha kolaydır nedeni ise o kadar kod derlemesinden geçirip o tuşa bağlı olan her türlü olayı tekrar kez denetleyip silmek yerine ek özellik getirmek iş yükü konusunda tasarruf olacağı görüşündeyim. Hatta tarayıcıda default olarak pasif durumda getirilerek yapılabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play