Chrome: Google tarayıcısına yeni bir beta

Chrome için yeni güncelleme yayınlandı. Tarayıcı yeni sürümde birçok hatasına elveda diyor...

  • Halil Mollaoğlu
Chrome: Google tarayıcısına yeni bir beta
Chrome: Hatalarından arındırılmış sürüm yayımlandı.

Google, Chrome web tarayıcısını yeni bir sürümünü yayınladı. 0.3.154.9 numaralı build, Flash video sorunları, PDF görüntüleme sorunları ve diğer birçok hata giderildi.

Ayrıca güncelleme geliştiricilere has sürümlerde yapılan değişiklikler de bir araya getirdi. Mesela çalıştırılabilir dosyalar öncelikle ara-kayıt sürecinden geçiyor ve kullanıcı onayına tâbi tutuluyor. Onaylanmayan dosyalar tarayıcı kapandığı zaman siliniyor.

Google'a göre YouTube videolarının durmasına sebep olan problemler ortadan kaldırıldı. Notebook touchpad'lerindeki kaydırma fonksiyonu artık düzgün çalışacak. Bunun dışında daha önceden haberini yaptığımız ve adres taklidine (spoofing) sebep olabilen güvenlik açığı kapatıldı. Ayrıca Chrome artık şifreli internet sitelerinin geçmişini kaydetmiyor.

Chrome 0.3.154.9 şu andan itibaren tarayıcının resmi web sitesinden indirilebiliyor. Daha önce Chrome'u sistemine kuranlar ise, yine sessiz sedasız bir biçimde yeni sürüme terfi ettiriliyor. Daha önceki güncellemeler sırasında da, Google'ın kullanıcı onayını almadan güncellemeleri yüklediğinden bahsetmiştik.

Download: Google Chrome

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bu güncelleme biliyorum. Bu hafta içi çıktı.

Google Chorome Tarayıcısı Hem Gercekten Cok Hızlı Hemde Bellek Tükütimi Mozilla ve İnternet Explorera göre çok daha iyi

ben kurdum cokta gereksiz buldum internet explorerın veya bır mozillanın yerını kesınlıkle tutamaz die dusunuyorum

Google Chrome çok ilginç bir tarayıcı. Kurduğumda baktım başlangıca güncelleştirme dosyası atmış. Kaldırdım sonra sinsi güncelleştirmelerin değil tüm güncelleştirmelerin kapandığını gördüm. Silip yeniden kurdum, kayıt defterinden temizledim kurdum, internetten tekrar indirip kurdum bir türlü güncelleştirme hatası düzelmedi. Çıkan sonuç şu ki sen benim güncelleştirmemi kapatırsan ben de hiç bir şekilde tekrar güncelleştirmene izin vermem o hakkını kaybettin öyleyse istediğin gibi olsun bizde güncelleştirmeyiz. Arkadaşlar betadır şudur budur demeyin sonuçta bizden izin almadan güncelleştirmesi bile bir hatayken böyle bir durumun hoş görülecek bir durumu yok. Sonuçta bilgisayarıma kurduğum bir programı beta olsun olmasın ben kontrol etmek isterim neden başkası benim yerime kontrol etsin ki.

hızlı katılıorum arkadaslar ama yinede betada kararlı sürümü cıkmadı bunun için saglıklı bulmuorum ben şu an için kullanmamalıyız ama yinede güzel en iyisi biz mozilla firefoxdan şaşmayalım şu an için :D

Safari'yle aynı motoru kullanıyor diye biliyorum ,yani en fazla onun kadar hızlı ,i.e her sayfayı en düzgün açıyor,opera da kısayol sayfası var ve eklentisiz wap sayfalarını da açıyo ama ben yine de firefox tercih ediyorum .aralarında çok büyük farklar olduğunu düşünmüyorum herkes kendine hitap eden tarayıcıyı kullanmalı .bunun dışında da yüzlerce tarayıcı var ,en iyiyi aramak tamamen zaman kaybı .

firefox daha ii bırak su google casusunu

Google chrome'un bellek tüketiminin iyi olduğundan bunu dile getiren arkadaşımız emin mi acaba ? 1 gb ram ve çift çekirdekli intel işlemcinin anasını ağlatma eğilimleri olduğunu gördük biz. Görünüm olarak Safari kadar hafif olabilir ama tüketim olarak asla

Ama Apple inc.'de uslu duran ve işini yapan bir firma olmadığı için Firefox'a destek vermeye devam.

Ha Google ha Apple Ha Microsoft , üçünü birleştiren tek yorum al birini vur öbürüne ;)

opera daha iyi

ha google ha microsoft ha apple diyemezsiniz iste google'ın hc bi seklde apple ve microsfotla benzerlkleri yok bi kere apple ve microsoft tekel olmaya calsmakta google ise acık kaynak yazılımının oncusu gelistiricisi herseyi

i.e her sayfayı en düzgün şekilde açmıyor açamadığım yerleri opera açıyo operanın açamadığını i.e açıyo neden böyle bilmiyorum
"i.e her sayfayı en düzgün açıyor"

Sen de yorum yaz