Chrome ile favori siteleriniz hep yanınızda

Chrome kullanıyor ve favori sitelerinize her yerden ulaşmak istiyorsanız bu habere sevineceksiniz...

Chrome ile favori siteleriniz hep yanınızda
Chrome, Sync ile favori sitelerinizi istediğiniz yere götürüyor

Google, Chrome kullanıcılarını oldukça memnun edecek yeni bir özellik geliştirdiğini açıkladı. Google'ın Sync adını verdiği bu yeni özellik, öncelikli olarak birden fazla bilgisayarda çalışan kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak. Bugüne kadar farklı bilgisayarlarda Google'ın tarayıcısı Chrome'u kullananlar her bilgisayarda ayrı birer favori listesine sahip oluyorlardı. Ama Sync ile artık tek bir favori listesini farklı bilgisayarlarda senkronize olarak kullanmak mümkün olacak.

Sync, favori listenizi Google'ın sunucularında tutacak ve siz ihtiyaç duyduğunuzda hangi bilgisayarda olduğunuzdan bağımsız olarak kullanımınıza sunacak. Şimdilik bu özelliği kullanmak için biraz dolaylı bir yöntem kullanmak gerekiyor. Yapmanız gereken şey Chrome kısa yoluna sağ tuşla tıklayarak Özellikler'i seçmek. Burada Chrome kısa yolunun gösterdiği hedef satırında bir boşluk bıraktıktan sonra tırnak işaretleri olmadan şu komutu eklemeniz gerekiyor: "-enable-sync". Bundan sonra Chrome, sizin Google hesabınıza favori sitelerinizin listesini yüklüyor ve farklı bilgisayarlarda kullanmanıza olanak veriyor.

Fakat Sync henüz final aşamasında olmadığında farklı sistemler ve Chrome sürümlerinde sıkıntılar doğurabiliyor. Bu yüzden denemeden önce favori sitelerinizin yedeğini almanızda fayda var.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

adamlar yakında herşeyimizi kayıt altına alıcaklar valla bi taraftan seviniyorum bi account la internet üstünden blkide bi süper bilgisayar sahip olucaz ama bi taraftanda düşünüyorum bu bilgiler toplanıyoda bi havuzda ne yapılıcak diye

sitenize chroma`dan yoruma oy verince siteniz kilitleniyor

operanın bir özelliği daha başka bir tarayıcıda...

Onun daha kolayı var :)
Notepad ve benzeri bi programı açıp her satıra bir tane olmak üzerine web sitelerini yazıyoruz.bunu bir flash disk'e yada cd, dvd'ye atıyoruz.Başka bir bilgisayara takıyoruz ve favorileri atmak istediğimiz web browsere tek tek ''favori ekle''(Örneğin firefoxta 'Yeni yer imi') diyerek favori sayfalara ekliyoruz.
Kolay Gelsin ;)

bu özellik opera da uzun bir süredir var zaten; üstelik sorunsuz çalışıyor...

bence süper bi özellik iyi düşünmüşler

bu olay operada da var

bu özellik online bookmarks eklentisiyle firefoxda da var zaten

güzel nerden hangi pc den chrome u açarsam açayım o siteler görüncek sadece kendi pc mde degil iyi okuyun

benim sorunlu olabileceyimi duşunmek istemiyorum aradıgımı bulmak hakkına saip oldugumu biliyorum bu bilgisayar mevlutertopadına aramak zorunda efsanemevlut sizlerle efsane kalacak

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir