Chrome ile geçmişinizi uçurun

Chrome kullananlara müjde: Geçmişinizi "uçurmak" hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Chrome ile geçmişinizi uçurun

Google Chrome'da internet geçmişinizi temizlemek oldukça kolay bir iş. Tüm yapmanız gereken CTRL+SHIFT+DEL tuş birleşimini kullanmak ve ekrana gelen pencereden temizlemek istediğiniz öğeleri seçmek. Ancak bu öğeleri seçmek bir miktar zaman aldığından bazen size sıkıcı gelebilir. Bu durumda Clear adındaki basit ama faydalı eklenti yardımınıza yetişecek.

Chrome'da tarama geçmişinizi temizlemek için birkaç aşamadan geçmeniz gerekiyor: Öncelikle Chrome ayarları sayfasına gitmeli ve hangi tarama verilerini temizlemek istediğinizi seçmelisiniz. Clear Chrome eklentisi, bu işi daha da kolay bir hale getirerek sadece boş bir yere sağ tıklayıp "Clear" komutunu seçerek ön belleğinizi, çerezleri temizlemenizi sağlıyor.

İndirin: Chrome için Clear

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

hala acemi ötesi olan gugıldan yine boş ve fuzuli işler daha...

@28 Tem 2012 gereksiz değil chrome kullanmadığından bilmessin birde google a laf atıosun biraz samimi olsak hep önyargı bizim millette .. her şeye karşı yaranamıo kimse insanlara.. bilgisayar dünyasında yeniliklere açık olmak gerekli ve her şeyi deneyerek faydalı olup olmadığını anlayabiliriz..

@28 Tem 2012 12:38 sende bir tarayıcı yapta kurtulalım be :)

@28 Tem 2012 12:38 Acemi ötesi? :) :)

@28 Tem 2012 12:38 geliştirici google degil, ilk önce makaleyi oku :) paylasımıda bu tür gereksiz yorumlarla kirletmeyin lütfen.

@28 Tem 2012 12:38 Bu neyin kafası yahuuu :))

Bu da bir emek sonuçta ama çok gereksiz bir eklenti.

ne chrome ne firefox .. IE nin yerini alzmazzzzz... hala ikisi de çöküyorr

Amaçsızca.

@28 Tem 2012 14:29 senin içinde cahillikte tahsil yapmak bir amaç herhalde.

12:38 de yazan ziyaretçi ye söylüyorum o kadar biliyorsan sen yapda senin tarayıcını kullanalım. batıyor mu adamın yaptığı işler. bir şeyi yapamayan laf sokarmış yap senin tarayıcından girelim. senin arama motorunu kullanalım. boş boş konuşmaıyn lütfen!

ben chrome'u google accountımla eşleştirmiştim. geçmişi siliyorum ama eşleştirdiğim için bi halta yaramıyor. ne yapabilirim?

@28 Tem 2012 17:49 gelişmiş ayarladan kullanıcıyı sil, bir dahada oturum açma chromede, hiç iyi bişey degil :)

sanki eklentiyi google yazmış gibi konuşup cahil gibi görünmeyin.

@28 Tem 2012 18:03 çareler çaresiz beyin yokken. :D anlamaz onlar boş ver takma :)

ahh google ahh doğru düzgün bir eklenti çıkarırsan dişimi kıracam valla

@28 Tem 2012 19:18 google çıkarmamıs eklentiyi, senin gibi boş konusmayan belli bi kitleye hitap etmeye çalısan, geliştiriciler yapmıs. Önce bi okumak gerek.

yahu bu saçma eklenti çöplüklerine milletin ne merakı varmış arkadaş yükle bir IE 9 veya 10 bak keyfine teh allam ya

@28 Tem 2012 19:30 Asıl çöplük tarayıcılar veya eklentiler degilde, zihnindeki çöpleri bi at önce. Millet mecburmu senin ie ni kullanmaya. ie kullanıyormusun, nie yadırgıyorsun chromeyi, seni ilgilendiren bir şey yok konuda :)

boş boş konusacagınıza 2 satır kod sizde yazın geliştirin,

Beyler madem Chrome'u beğenmiyorsunuz Chromium'a biraz el atın da destekleyin köstek olacağınıza. Ha yeteneğiniz programlama beceriniz yoktur o zaman elin yaptığı eklenti için Chrome'a sövmeyin.

gizli pencere aç kurtul bu ne :)

geçmişle falan uğraşmayın CHROME da sağ üstte bi alet var adını unuttum ona tıklayın orda yeni gizli pencere var ona tıklayın geçmişle falan uğraşmassınız

Eskiden insanlar internette adını söylemeye korkardı, kendi resmi yerine başka resimler kullanırdı. Cinsiyetini gizleyen mi ararsın, mesleğini gizleyen mi ararsın. Şimdi millet aştı kendini o anda bulunduğu noktayı bile paylaşıyor. Yüzlerce resmini tüm elaleme açıyor. Haberide görünce bir ince ayar yapayım dedim. Geçmişinizi silip ne yapacaksınız, çok gizli bir geçmişiniz mi var, en fazla çıplak kadınlara bakmışınızdır ondan mı utanıp sileceksiniz. Bırakın böyle saçma uğraşları. Merak etmeyin google aleyhinize kullanmaz bilgilerinizi. Size faydası olmayacağını düşünse google boşa kaydetmez sizin hiçbir değeri olmayan saçma geçmişinizi. Millette bir havaya giriyor google benim geçmişimi kaydediyormuş, sileyim de kaydedemesin filan diye. Ne saf insanlar var dünyada. Biraz geniş kapsamlı düşünün, akıllı olun. Abidik gubidik eklentilerin hepsini silin. Hatta temiz bir windows kurup zorunlu olmayan hiçbir programı yüklemeyin. Hele ki açılışta kendini gösteren, bilgisayarı açınca size uyarı mesajı gönderen, durup dururken yeni güncellememiz var gel yükleyelim diyen. Onların hepsini uçurun. Kurduğunuz hiçbir programa açılışta kendi kendine açılma, otomatik güncelleme yapma gibi izinler vermeyin. Google da hakkınızda ne bilmek istiyorsa hepsini söyleyin. Değersiz bilgilerinize belki bir değer katar adamlar. Bir işinize yarar.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir