Chrome işletim sistemi geliyor!

Büyük firma Chrome işletim sistemi kullanan cihazlarını, yakın bir zamanda tanıtmaya hazırlanıyor...

  • Gökay Özbudak
Acer'den Chrome'lu cihazlar geliyor!
Firma, Computex için heyecanlı...

Acer'ın, Google Chrome işletim sistemini kullanan cihazlarını iki hafta sonra 1 Haziran'da başlayacak olan Computex'de tanıtacağı dedikoduları hız kazandı. Acer'ın ne gibi cihazlarda Chrome işletim sistemi kullanacağı merak konusu.

Başka bir merak konusu ise Chrome ve Android işletim sistemlerinin bütünleşeceklerse nasıl bütünleşecekleri. Google CEO Eric Schmidt bu ürünlerin eninde sonunda birleşeceğini söylemişti ancak zaman vermemişti. VentureBeat ise Android'in dokunmatik ekranlar için uygun hale getirilmesinden dolayı, tabletlerde şimdilik Android kullanacağını düşünüyor.

Chrome işletim sistemi 2010'un ikinci yarısında yayınlanacaktı ancak Acer'ın ürünlerinin bu yılın sonuna kadar satışa sunulmama ihtimalleri yüksek. Acer, konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmış değil...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

win7 ultimate x64 kullanıyorum chrome gelsin onu da denerik :)

Chrome OS Developer versiyon'u bilgisayarıma kurdum ancak halen endişeliyim. Internet bağlantısı olmadan bilgisayarda hiçbir şey yapılamıyor. Mesela bilgisayarı açabilmek için gmail accountınızla login olmanız gerekiyor. Start menü code.google.com'a bağlı bir iframe. Netbooklar için yapılıyor ama yüksek performanslı desktop bilgisayarımda açılış süresi 6 dakika. İşletim sistemi direkt Chrome Browser üzerinden geliştirilmiş. Buda bazı durumlarda karşınıza alakasız şeylerin çıkmasına yol açıyor. (Mesela varsayılan tarayıcınızı Chrome olarak ayarlayın gibi. Zaten bir tane tarayıcı var?)

i love you google hemen notebook'da denıyecegım

Üzülme Edip Çiftçi elinde sonunda açık kaynak kodlu işletim sistemleri Windows'u geride bırakacak...

Google nın böyle bir planı varsa bir koltukta iki karpuz taşıyacaktır

chrome 5saniyede acılıyor diye youtube da video var sende nasıl 6 dakikada acılıyor bu sistem?

Sen de yorum yaz