Chrome kullanıcılarına özel en iyi 6 VPN

Chrome ile birlikte kullanabileceğiniz, en iyi 6 ücretsiz VPV alternatifini bir araya getirdik!

Chrome kullanıcılarına özel en iyi VPN'ler!

Genellikle yasaklı sitelere giriş yapmak için tercih edilen en popüler yöntemlerden biri olan VPN'ler (Virtual Private Network) bireysel kullanımın yanında bazı firmalar tarafından da işlevsellikleri sayesinde oldukça rağbet görüyor. Geçtiğimiz haftalarda Opera tarafından bütün kullanıcılara tarayıcı içerisinde ücretsiz bir VPN hizmeti sunulmasının ardından, diğer tarayıcılar için de benzer bir talep oluşmaya başladı.

Peki en çok kullanıcıya sahip Chrome'da ücretli VPN seçeneklerinin yanında ücretsiz VPN hizmeti alabileceğimiz araçlar var mı? Hem de fazlasıyla var! İşte Chrome kullanıcıları için derlediğimiz en iyi ücretsiz VPN seçenekleri:

1. DotVPN

2014'ten beri kullanımda olan DotVPN, son zamanlarda çok daha büyük bir ilgi görmeye başladı. Chrome Web Store'a göre 500 binin üzerinde kullanıcıya sahip olan bu araç, sınırsız bir bant genişliği sunuyor. 12 ayrı sanal konum üzerinden çalışan DotVPN son derece güvenlikli bir altyapıya sahip.

2. ZenMate VPN

"Siber güvenlik çözümü" gibi bir motto'ya sahip olan ZenMate VPN, dünya çapında son derece güvenlikli proxy sunucularına sahip. İnternet güvenliği, Wi-Fi güvenliği ve sınırlandırılmamış İnternet erişimi şeklinde üç alanda hizmet sunan bu araç aylık 7.99 dolar karşılığında, çok daha hızlı ve ekstra bölgeler ekleyebileceğiniz ve 7/24 teknik destek alabileceğiniz premium bir paket de sunuyor.

3. Hotspot Shield

Görece yeni bir VPN aracı olan Hotspot Shield, endüstrinin en güvenilir firmalarından, 10 yıllık bir tecrübeye ve dünya çapında 190 ülkede 20 milyon aktif kullanıcıya sahip Anchor Free tarafından yönetiliyor.

Ücretsiz ve sınırsız bir hizmet sunan ve ayrıca aylık 2.08 dolarlık bir premium paketi de bulunan Hotspot Shield iOS, Android, Windows Phone, OS X ve Windows platformlarında mevcut.

4. CyberGhost VPN

CyberGhost, coğrafi bloklamadan ziyade merkezine gizlilik ve güvenliği alan VPN'lerden biri. Yaklaşık 150 milyon reklam, 210 bin zararlı web sitesi ve 260 milyon izleme teşebbüsünü engelleyen bu aracın premium versiyonu ise aylık 3.79 dolar.

5. Browsec VPN

Browsec VPN'in en önemli özellikleri arasında kullanıcılarına herhangi bir yerden bütün sitelere erişim olanağı ve gelişmiş bir çevrimiçi kullanıcı gizliliği, veri koruması sağlaması yer alıyor. Bu araç sayesinde, özellikle okul ve ofis bilgisayarlarında engellenen Facebook, Reddit ve YouTube gibi sitelere de erişim sağlayabilirsiniz.

6. TunnelBear VPN

Sıra, bu listede yer alan VPN araçları arasında en başarılı eleştirileri alan araçta. 10.500 bireysel oylama sonucunda tam 5 yıldızlık bir ortalamaya sahip olan bu araç aslında tam bir VPN olmaktan ziyade aslında şifreli bir proxy olarak değerlendirilebilir. Bütün VPN'ler arasında en hızlı ücretsiz erişim hızı sunan araç olan TunnelBear VPN, dünya çapında 20 ülkede sunuculara sahip.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

İyi hoşta bu işi kaymağı nereden geliyor ? Hem ücretsiz hemde 20 ülkede sunucu bulundurup çalıştıranlar, bu işi çevirmek için parayı kimden alıyor, izni kimden alıyor, raporu kimlere veriyor...

@24 Mayıs 2016 08:59 harbi neden öyle

@24 Mayıs 2016 08:59 ee kişisel istatik veriyoruz adamlara daha ne olsun.. onlarda satıyorlar

@24 Mayıs 2016 08:59 Eğer biraz zahmet eder bi dikkat ederseniz, hizmetlerin hepsinin paralı hizmet olduğunu anlayacaksınız, kullanıcı sayısı artsın diye bedava versiyonu da var ki eğer eklentiyi kurarsanız kısa sürede premium`a yönlendirmeye başladıklarını göreceksiniz. Hizmeti bedava olarak algılamayı nasıl başardığınız bilimsel olarak incelenmeli!

@24 Mayıs 2016 08:59 böyle saçma sapan sorular soracağına yazıyı adam gibi oku....

15000 kullanıcısı olan ve 5 yıldız verilmiş Hola VPN var onu yazmamışsınız.

@08:59 Eger tunnelbear dan bahsediyorsan ücretli bir vpn hizmeti, sadece aylik 500 MB veriyor yanlis hatirlamiyorsam.

çalıştığım yerde bunların hiçbiri de işe yaramıyor.

@25 Mayıs 2016 09:24 Bunlarla uğraşacağına çalışmayı denesen sana daha faydası olacaktır. Milletin çalışmaya niyeti yok arkadaş pes yani!

@25 Mayıs 2016 17:01 Sanane yahu sanane? Aklına VPN diyince başka şeyler mi geliyor? Youtube bile bununla giriyoruz artık kaldı ki Youtube da işe yarar bir sürü şey de var, biraz şu kafanızı değiştirin ya!!

en iyisi zenmate premium dur. güvenilir, sade, kolay ve en önemlisi hızlı. tavsiye ederim...

@28 Mayıs 2016 00:09 Yurdum insanı gene en popüllere oynuyor. Son zamanlarda serverları sürekli çöküyor, insanı en canından bezdiren yöntemlerle paralıya yönlendirmeye çalışıyor. ayrıca eklentisi hatrı sayılır bir oranda sistem kaynağı sömürüyor.

çok teşekkürler çok işime yaradı

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir