Chrome OS yakın gelecekte ölmeyecek!

Google, Chrome OS'un yerini Android'e bırakacağı iddialarını net biçimde yalanladı!

  • Zeynel A. Öztürk

Google, Chrome OS'un yerini Android'in alacağına dair dedikoduları bir blog gönderisiyle yalanladı.

Firma, blog gönderisinde Chrome OS'un yaşamaya devam edeceğini resmi olarak açıklarken Android, Chrome OS ve Chromecast başkanı Hiroshi Lockheimer, Chromebook'ları piyasadan geri çekmek gibi bir düşüncelerinin olmadığını söyledi. Lockheimer, açıklamasında Chrome OS'a yeni işlevler eklemeyi düşündüklerini, bunlar arasında yeni bir medya yürütücü, Material Design temelli görsel bir yenilik olduğunu belirtti.

Dahası açıklamaya göre Chrome OS, Chromebook satın alındıktan sonra beş sene boyunca altı haftada bir yazılım güncellemesi almayı sürdürecek. Açıklama, 2016'da düzinelerce yeni Chromebook için hazır olmamızı da bizlere tavsiye ediyor.

Açıklamanın amacı Chromebook'larla ilgili dedikoduları dağıtmak olsa da Google, "iki işletim sisteminin en iyi yönlerini bir araya getirmek üzere farklı yollar üzerinde çalıştığını" itiraf ediyor. Bir Wall Street Journal raporuna göre Chrome OS'un Android'le birleşimi 2017'de gerçekleşecek - bu yüzden Google, gerçeği gizliyor da olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Abi Chrome OS ne ya? Chrome internet tarayıcısı olarak güzel. İşletim sistemi olarak değil. İnternetle çalışan işletim sistemi mi olur? İnternet olmayınca hiçbir işe yaramaz ki. Bence Google, Chrome OS saçmalığını bitirmeli. Chrome sadece internet tarayıcısı olsun. İşletim sistemi olarak Android kullanmalı. Android uygulamaları (Play Store) bilgisayara gelirse Android PC patlama yapar Windows biter. Google bilgisayarda Microsofta rakip olmak istiyorsa Chrome OS değil Android kullanmalı.

@03 Kasım 2015 16:12 Google ın Ms ye rakip olmak gibi bir niyeti yok Google ın amacı ucuz pc ler ile herkesin pc sahibi olmasını istemesi

Chrome OS saçmalık. Android bilgisayar çıkarsın geçelim. Yoksa Windowsa devam ederiz avucunu yalar Google.

Chrome OS la olmaz Google. Android yap Android istiyoruz.

hardware ve software üreten firmaları chrome os ye geçmeye ikna etmeden kimse chrome os yi almaz..benim bilgisayarımda photoshop ve illustrator yüklü şimdi ben adobe bu programları chrome os de çalışacak şekilde geliştrimezse ben chrome os ye geçiş yapamam..umarım google program üreteci firmaları chrome'a geçmeyi ikna eder de bizi şu microsoft'dan kurtarır..

Bilmeyen arkadaşlara duyurulur. PC için zaten Android işletim sistemi bulunmaktadır. Android-x86. Biraz ararsanız görürsünüz. Sadece 32 bit sürümü bulunuyordu ancak yeni imajlarda 64 bit sürümüde bulunmaktadır. Bu bir işletim sistemidir. Herhangi bir program v.s. değildir.

Birlesecek diyor o zaman olur

android bilgisayar çıkar geçelim diyenler var... linux var ya işte birine geçin bakalım nasıl koşa koşa geri dönüyorsunuz..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play