Chrome şimdi de masaüstüne geliyor!

Chrome işletim sistemini kullanan dizüstü bilgisayarlardan sonra şimdi de sıra masaüstüne geldi!

  • Gökay Özbudak
Chrome OS şimdi de masaüstü PC'lerde!
Dizüstlerinden sonra şimdi de PC'lerde...

Samsung ve Acer'ın piyasaya çıkartacağı Google'ın Chrome işletim sistemini kullanacak olan dizüstü bilgisayarlardan sonra donanım üreticisi Xi3 de Chrome işletim sistemi kullanan ilk masaüstü bilgisayarlarını Temmuz ayında piyasaya çıkartacağını açıkladı.

20 watt gibi oldukça düşük bir enerji tüketen masaüstü bilgisayarın kasası da küçük bir küp şeklinde. 4 x 3.6 x 3.6 inçlik boyutlarıyla farklı renklerde kullanıcıların karşısına çıkacak olan bilgisayarın fiyatı henüz belli değil. x86 tabanlı işlemcileri destekleyecek olan bilgisayar için Xi3 CEO'su şunları söylüyor; "Xi3 bilgisayar tasarımı Windows, Linux, Unix ve daha başka x86 tabanlı işletim sistemlerini çalıştırmak üzere tasarlandı. Yani birisi ChromiumPC'sinin başka bir işletim sistemi kullanmasını isterse bunu rahatlıkla değiştirebilir."

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Keşke teması falan çıksa. Çok hoş görünümü var.

Belki google adi kotarirda lisans ücretinden kacip ucaza daha karli satariz mantigi, chrome OS ne ise yararki, vakti zamaninda freeDos ve linux la yapamadiklarini simdi böyle deniyorlar...

İnşallah internet üzerinden de dağıtırlar. Chrome OS'u denemeyi çok istiyorum.

Windows gibi ucretli ve guvensiz bir sistem yerine umarim Google daha iyisini yapar. Zaten Linux tabanli olmasi da ayri bir guzellik. Demek ki pek virus sorunu olmayacak. Haydi hayirlisi cabuk ciksa da denesek...

chrome os ne işe yarar diyen arkadaş internette ne yaptığına bak sonra chrome os tanıtım videosuna bak anlarsın ne işe yaradığını tabi senin makenizma basarsa ;)

Xİ3 bios gibi bişi ama donanımla gelen bir yazılım ve üzrine windows yapısı yükleniyor.Biostan farkı açılışı doananımla başlasada windows gibi daha rahat kullanım yapılabilir.

BEnim anladığım bu. Sizde bu şekil anlıyorsanız bilmiyorum.

julinux8 yükleyip denemek lazım :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play