Chrome to Mobile eklentisi yolun sonunda!

Google, Chrome'daki yeni işlevler nedeniyle artık gerek duyulmayan bu hizmetini durduryor!

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome to Mobile eklentisi yolun sonunda!

Google'ın emekli olacak bir sonraki hizmetinin Chrome to Mobile eklentisi ve onun telefondaki karşılığı olan Chrome to Phone uygulaması olacağı anlaşıldı. Şubat'ın başında durdurulacak olan hizmet, cihazlarınız arasında internet bağlantılarını paylaşmanıza izin vermekteydi.

Hizmetlerin kapatılacak olmasının nedeni, Chrome Tab Sync (sekme eşitleme) ve Cloud Print (bulut yazdırma) işlevlerinin masaüstü ve mobil Chrome'a eklenmiş olması. Chrome Tab Sync, açık tüm cihazlarınız arasında sekmelerinizi paylaşıyor, böylece sekmenizi "göndermenize" gerek kalmıyor. Cloud Print'in Chrome'un standart bir işlevi haline gelmiş olması, hizmetle bağlantılı bir yazıcıya herhangi bir web sayfasını göndermenize olanak tanıyor.

Web tarayıcınızda Chrome to Mobile eklentisi yüklüyse, ondan yakın zamanda kurtulmanızda fayda var çünkü eklenti yakında işlevsiz hale gelecek. Chrome Tab Sync işlevine henüz göz atmadıysanız, bunu yapmanızı tavsiye ediyoruz. Cihazlarınız arasında daha kapsamlı bir paylaşım işlevi için ise Pushbullet gibi uygulamalara göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Google ın yapması gereken sadece daha iyi bir arama motoruydu ama şimdi kendi kendine çökeceği günü bekleyen kof bir deve doğru gidiyor.. Bakalım

Sen de yorum yaz