Chrome'un yeni zaferi!

Tarayıcı dünyasında taşlar yerinden oynuyor: İşte Chrome'un en büyük rakibini alt ettiği anlar...

Chrome'un yeni zaferi!

Google'ın tarayıcısı Chrome yoluna tam gaz devam ediyor. StatCounter'ın yayınladığı son rakamlara göre Chrome, ABD'de büyük rakibi Safari'yi ufak bir farkla geride bırakıp üçüncülük koltuğuna oturdu.

Sadece ABD'yi kapsayan araştırmaya göre Chrome, yüzde 8,97'lik bir kullanım oranına sahip. Safari ise, yüzde 8,88'lik bir oranla Chrome'u takip ediyor. Yine aynı araştırma, Internet explorer'ın kullanım payını yüzde 52 olarak, Firefox'un kullanım payını ise yüzde 28,5 olarak gösteriyor.

Araştırma her ne kadar ABD'yi kapsasa da, aynı durum 2009 yılının Ekim ayında İngiltere'de de yaşanmıştı ve Chrome, ilk kez Opera ve Safari'yi geride bırakmıştı. Şu anda İngiltere'de Chrome'un kullanım oranı yüzde 9,58 olarak gösteriliyor. Dördüncülük koltuğunda, yüzde 4,41 ile Opera otururken, Safari, yüzde 3,88 ile ancak beşinci olabiliyor. İngiliz kullanıcılarının ilk iki tercihi ise, yüzde 43,15 ile Internet Explorer ve yüzde 38,14 ile Firefox.

Tüm bu rakamlar da gösteriyor ki, Apple'ın tarayıcısı Safari ve Opera için işler iyi gitmiyor. Aslında Internet Explorer için de işlerin iyi gittiğini söylemek zor. Özellikle İngiltere'de Firefox, IE'nin yakasına iyiden iyiye yapışmış durumda. Bakalım önümüzdeki aylar neler gösterecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Mozilla bilmiyorken ie ye mahkumdum. Mozillayı öğrendim IE'nin ne kadar kötü olduğunu anladım. Bayadır Chrome kullanıyorum çok güzel değiştirmem tarayıcımı..

uyduruk cazgır opera ve safarinin, işe yaraaz olduğunu anladı tüm dünya...!!! şimdi sırada firefostirrriiğin güvenlik zafiyetlerini anlamaya geldi... yakında bu da ortaya çıkar ve herkes en doğru seçimlere yönelir...

saygılarımla...

Gün gelecek herkes hafif, kullanışlı, hızlı Chrome'a geçecek :)

Apple ın şu ana kadar kendini google kadar güvenilir yapamadığı için oturup ağlaması gerek bence. Hatta belki microsoft ve mozilla nın bile.
Google vaatlerini yerine getiriyor, insanlar da bunu seviyor zaten.
Üstelik gayet haklı olarak.

bence:
1.firefox; eklentilerle tam istediğim hale getirebiliyorum
2.internet explorer; birçok site bu tarayıcıya göre kendini ayarlıyor.
3.chorme; hızlı, esnek,
4.opera; güzel görünüyor...(yeni kullanmaya başladım deniyorum şuan :)

Mozilla Firefox akar...

Bence ie en kötü tarayıcı, firefox, chrome, opera yükselsin istiyorum

beni napıcaklar ?
hem safari, hem opera, hem chrome, hem ie, hem de firefox kullanıyorum...

google deyince aklıma artık bir arama motoru değil, girdiği her sektöre pozitif bir yenilik sunan bir şirket geliyor, keşke her şirket google gibi olsa

Google Chorme Gibisi Yok..Ve Operada..

Chrome çok iyi bir tarayıcı haline geldi.
Benim en çok istediğim üç özelliği de eklerlerse Chrome'dan şaşmam.

1)Http veya https üzerinden iki tarayıcı arasında dosya transferi.Hatta klasör paylaşımı.
2)Http veya https üzerinden iki tarayıcı arasında yazıcı paylaşımı.
3)Isolated veya virtual Chrome mode.

Ayrıca Chrome için bir geri bildirim alanı bulamadım.Şu hatayı da sizin aracılığınız ile bildirmek istiyorum.

Bir ay kadar önce format attım.(XP SP2)
Chrome'u yükledim.Ancak Administrator hesabına girdiğimde masaüstünün inanılmaz derecede geç açıldığını(1 dk.) gördüm.Bu sorunun Chrome'dan kaynaklandığını anladım ve Chrome'u kaldırdım.

Bu sorunu sizin aracılığınız ile raporluyorum.

chorem en iyisi hızlı bir siteye girince flash resimler hemen ekleniyo firefroxta denedim ie denedim yawaş oluyo operada ve safari hiç kullanmadım.yani kısacası en iyi chorem

İş yerindeki ve evdeki bilgisayarlarıma Chrome kurdum, 1 hafta civarında stabil kullandıktan sonra özellikle hızına hayran kaldım. Ama iki bilgisayarda da Flash ve Shockwave uygulamalarında sapıtmaya başladı. Her şeyi kaldırıp son versiyonlarıyla tekrar kurmama rağmen de bana mısın demedi. Ben de emektar Firefox'uma geri döndüm..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play