Chrome'un yolu Android'le kesişiyor

Google, Chrome ve cep işletim sistemi Android'in birbirinden öğreneceği çok şey olduğunu düşünüyor.

Chrome'un yolu Android'le kesişiyor

Google'ın kurucularından Sergey Brin, Android'in gelecekte Google Chrome'un özelliklerinin bazılarını kullanabileceğini açıkladı. Farklı projeler olarak geliştirilen bu iki yazılım, aynı WebKit kullanılarak geliştirildikleri için, birbirlerinin özelliklerini kullanmaları pek zor görünmüyor.

Brin, Android'in daha sonraki sürümlerinin Chrome'un sahip olduğu birçok özelliği rahatça kullanabileceğini belirtiyor. WebKit PC veya cep telefonu gibi bir cihazın HTML kodunu yorumlayıp ekrana yansıtmasını sağlayan açık kaynak bir yazılım.

Bu açıklamadan çıkartılabilecek muhtemel sonuçsa şu: Yakın gelecekte Chrome'u cep telefonlarında, daha doğrusu Android ile çalışan cep telefonlarında görmeye başlayabiliriz. PC ve cep telefonlarının son dönemlerdeki kesişmesini göz önünde bulundurursak, Android ve Chrome'un ortaklığı kulağa oldukça mantıklı geliyor. Bu şekilde Google hizmet ve ürünlerinde daha da fazla entegrasyon sağlayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

chormenin çok yolu var ama androidin daha çok yani chorme'i geliştirirken aynı özellikleri başka tarayıcıya entegre etmek o tarayıcıya yeni özellik geliştirmekten daha kolay olucağından gayet isabetli bi karar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir