Chrome uygulamaları için başlat menüsü!

Chrome'un son sürümünde bir başlat menüsünün gizli olduğunu biliyor muydunuz?

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome uygulamaları için başlat menüsü!

Windows 8, hepimizin bildiği gibi başlat menüsünü ortadan kaldırarak yerine tam ekran olarak çalışan bir arayüz sunuyor. Eski adıyla Metro ekranının kendine göre avantajları var, ancak masaüstünde bir menüye ihtiyaç duyanlar için birçok çözüm var. Bunlardan bir tanesi de Chrome App Launcher.

Chrome'un bir uzantısı olarak çalışan uygulama, Windows'un görev çubuğuna yerleşiyor ve tıkladığınızda açılan bir başlat menüsü gibi çalışıyor. Açılan menüde ise Gmail, Docs gibi çeşitli Google hizmetleri görüntüleniyor.

Sadece Windows'ta çalışan Chrome App Launcher, Chrome 26'dan önceki sürümlerde sadece Canary ve Dev geliştirme yapılarına entegre edilmiş bulunuyor. Chrome 26'da ise seçeneği doğrudan etkinleştirmeniz mümkün. Chrome 26'ya sahip değilseniz, menüyü denemek için bu iki geliştirme sürümünden bir tanesini tercih etmeniz gerekli. Tüm Web Store uygulamalarının bu menüyü kullanmadığını da belirtelim.

Menüyü etkin hale getirmek için adres satırına about:flags yazmanız ve ardından "Show Chrome app launcher" seçeneğini etkinleştirmeniz yeterli. Chrome'u kapatıp açtığınızda görev çubuğunuzdaki yeni menü simgesini göreceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"Sadece Windows'ta çalışan Chrome App Launcher, Chrome 26'dan önceki sürümlerde sadece Canary ve Dev geliştirme yapılarına entegre edilmiş bulunuyor. Chrome 26'da ise seçeneği doğrudan etkinleştirmeniz mümkün. Chrome 26'ya sahip değilseniz, menüyü denemek için bu iki geliştirme sürümünden bir tanesini tercih etmeniz gerekli." Valla şu an 25 kullanıyorum ve yukarıdaki gibi Canary falan da yüklemedim ama açıldı bende...

beğenmiyorsan kullanma

"Chrome Uygulama Başlatıcı'yı göster" 25. sürümde kullanılabiliyor. Dev yada canary kanalında olmaya gerek yok

gugıldan yine saçmalardan seçmeler....

Sen de yorum yaz