Chrome ve Firefox'a BitTorrent işlev!

Bu web tarayıcılarını kullanıyorsanız, artık ayrı bir Torrent yazılımına ihtiyacınız olmayacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome ve Firefox'a BitTorrent eklentisi!

Chrome veya Firefox kullanıyorsanız, BitTorrent'in beta sürümünü yayınladığı yeni bir eklenti sayesinde torrent indirmeniz daha da kolaylaşacak (bu arada, Opera kullanıcıları bu işleve zaten sahipler).

Alpha sürümü ilk olarka Ocak ayında yayınlanan Surf, şimdi ise Firefox desteği, yeni arama işlevleri, öneri motoru ve indirmelerinizi takip etmenize yardımcı olan durum motoru ile güçlendirildi.

BitTorrent'teki yeni "öneri motoru", yaptığınız aramalara benzer "içerik önerilerini" önünüze getiriyor. BitTorrent'te göre yeni öneri ve öncelik işlevleri, BitTorrent ortağı sanatçıların görünürlüğünü artırıyor. Zaten Surf'ün amacı da içerik oluşturanlara daha iyi bir denetim sunmak.

Chrome için Surf eklentisini buradan, Firefox için Surf eklentisini ise bu adresten indirip kurabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

chrome indirmeye izin vermiyor!

µTorrent candır :S

@17 Nis 2013 19:26 Çok yaşa ama bittorrent'e 2'nci hakkını yemeyelim :-D

@17 Nis 2013 19:26 bitcomet i dene daha iyi.hatta indirdiğin filmden karelerde var.çözünülürlüğü ve de bitrate oranını görebiliyorsun ve tabi ki daha hızlı.

Önce eklentileri devre dışı bırakarak kasmayan tarayıcı yapıyorlar şimdi de eklenti koyuyorlar.

"bu arada, Opera kullanıcıları bu işleve zaten sahipler" Spam yorum sayısını azalttığınız için teşekkürler

Allah'tan yazmışsınız opera kullanıcısı olarak çok çok uzun zamandır kullandığımız birşeydi

@17 Nis 2013 20:00 Bu sefer yazmışlar :)

İyi de torrent programları tray da gölge gibi çalışıyor, browser lar ise indirme boyunca açık olmak zorunda. Bu eklenti kolaylık vaad etsede kolaylık sunmuyor. Hem eklenti olarak her pencerede ram kaplıyacak, hem her açılışta Bittorrente bağlanmaya çalışacak (Bittorrent yada UTorrent, açılışta kendine bağlanmayan pc ye indirme izni vermiyor) hem browser kasıla kasıla çalışacak. Bence evlerden ırak bir eklenti. Her kişinin kullanımına göre değişsede standart bir kullanıcı için Firefox-NoScript-AdBlockPlus-BetterPrivacy dışında eklenti kullamamak gerek.

@17 Nis 2013 21:15 ayrıca bir sıkıntısı daha olacak. eklentinin asıl amacı bilgi toplamak gibi görünüyor. bittorrent firmasıda google, facebook gibi abilerine özenip insanlardan daha çok bilgi çalıp, bunu paraya dökmeye çalışacaktır.

Hala Internet Explorer!

bitComet hepsini döver

Gerek var mı ? Basit bir eklenti yerine torrent yazılımını kullanmak bence daha mantıklı. Tabi kullandığınız bilgisayara göre değişir.

This application is not supported on this computer. Installation has been disabled.Böyle bir hata çıktı

operada zaten vardı babacım

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play