Chrome, Windows'ta 64-bit oldu!

Chrome'un yeni ortaya çıkan 64-bit sürümü, bu üç alanda önemli geliştirmeler sunuyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome, Windows'ta 64-bit oldu!

Ne kadar çok bit, çoğunlukla o kadar yüksek kapasite ve performans anlamına geliyor. Google ise Chrome'u Windows'ta 64-bit olarak sunmak üzere gerekli değişiklikleri yapmakla uğraşıyor.

Chromium Blog'unda yapılan duyuruya göre Google, Chrome web tarayıcısının Dev ve Canary yapılarının Windows 7 ve Windows 8'e özel 64-bit sürümlerini indirmeye sundu. Firmaya göre 64-bit'lik web tarayıcısı, "daha hızlı ve daha güvenli bir gezinti deneyimi" sunuyor ve varolan web tarayıcınızın üzerine yükleniyor.

64-bit işlemcilerin ve mimarinin avantajlarından faydalanan yeni sürüm, Google'ın "hız, güvenlik ve kararlılık" prensiplerine katkıda bulunuyor. Google'a göre 64-bit desteği, "genel performansta yüzde 25 geliştirme" sunuyor. 64-bit Chrome'u Windows 8'de kullandığınızda High Entropy ASLR sayesinde açıklara karşı daha yüksek bir güvenliğe sahip oluyorsunuz.

64-bit Chrome'un kararlılık konusunda da daha iyi olduğu söyleniyor. Google'a göre 64-bit sürümün web içeriği işlemleri, 32-bit sürüme göre yüzde 50 daha az kilitleniyor.

64-bit Chrome, henüz final aşamasına ulaşmadığından onu Chrome Canary (en son işlevleri içeren deneysel sürüm) veya Dev (hemen hemen aynısı, ancak Chrome geliştiricilerine özel) kanalarından biri üzerinden indirmeniz gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ie11 32 bitte çalışırken chromun 64e geçmesi biraz komik olmuş, gerçi kitlenmelerin önüne geçsin de nasıl geçerse geçsin.

IE kaç yıl tek başına 64 bit tarayıcı olarak durdu, o sıralar dünyada yoktunuz tabi :)

Dogru bir adim

ramdisk ile de çok hızlı oluyor

Bunu yükmiştim zaten ama bütün her şey büyük gösteriyor 100% olmasına rağmen bunu nasıl küçültürüz ? Hem büyük hem bulanık gösteriyor.

Aslında şu "tam ekranda video izlerken sol altta link çıkması" hatasını giderseler yeterdi bize. Yine de merakla bekliyoruz.

@04 Haz 2014 22:46 Aynen.........................

Sen de yorum yaz