Chrome, Yakında Ses Çıkaran Siteleri Susturabilir!

Bir anda ses çalmaya başlayan ve bizi yerimizden sıçratan siteler, Chrome'un üzerinde çalıştığı işlev sayesinde yakında susabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome, Yakında Ses Çıkaran Siteleri Susturabilir!

Chrome geliştirme takımından gelen bir duyuruya göre yakında web sitelerinin sesini kesmeye yönelik bir "sustur" düğmesiyle tanışabiliriz.

François Beaufort'un gönderisine göre bu düğme, bizlere "hangi sitelerin otomatik olarak ses çalacağını denetlemekte daha fazla kontrol sunacak". Chrome'da sekmeleri şu an susturabiliyorsunuz ancak susturduğunuz siteden çıktığınızda bu ayar kayboluyor. Yeni işlev, ayarın sesi tekrar açana kadar etkin kalmasını sağlayacak ve böylece can sıkmaya başlayan sesli siteleri susturabileceksiniz.

Bu arada Apple'ın da otomatik videoların kendi kendine ses çıkarmasını engelleyecek bir işlev üzerinde çalıştığını söyleyelim. Yakında çıkacak High Sierra masaüstü işletim sistemindeki Safari web tarayıcısı, otomatik çalan videoları kullanıcı isteyene kadar duraklatılmış halde bekletmeye izin veren bir işlev sunacak (kısacası otomatik çalan videoları başlatmayacak).

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

gerekliydi bence de. çünkü bir anda açılan pop-up'tan "18 yaşından büyük müsün?" diye çıkan erotik ses iş yerinde fazlasıyla rahatsız ediyor.

Sonunda fark ettiler.

Harika olur. Neden olmasın.

Otomatik ses video calan siteler, yok olup gidin...

Sekme susturma zaten var olan bir özellikti. Operaya çok önce gelen özellik Crome yeni mi geliyor?

Chip dergisinin de otomatik oynayan videoları yüzünden bıkkınlık geldi, kotamızı sömürmekten başka bir şey değil. sınırlı bağlantı hızı ile sayfalarda gezinmek ölüm. çok önemli ise habere bakıyorum diğerlerine tıklamıyorum bile

En iyi tarayıcı şu anda Opera. Opera'nın neden geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmadığını ben de anlamıyorum. Harika bir tarayıcı! Comodo Sandbox/Container ile de uyumlu! Birkaç özelliğinden de bahsedelim: Entegre VPN, Entegre Ad&Malware Sites Blocker, Harika Speeddials, Harika News Sources Özelliği, WhatsApp&Facebook Messenger Özelliği, Mouse Gestures, Harika Temalar ve Arayüz, Performans...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost