Chrome'un yeni kullanıcı menüsünü kapatın!

Chrome'da durup dururken ortaya çıkan menü sizi de rahatsız ettiyse, onu kolayca yok edin!

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome'un yeni kullanıcı menüsünü kapatın!

Google'ın web tarayıcısına yeni gelen bir güncelleme, kullanıcılar arasında geçiş yapmayı kolaylaştıran bir işlevle geliyor. Chrome penceresinin sağ üst tarafında yer alan menü, örneğin PC'nizi bir başkasına bırakacağınızda hesapların karışmasına engel oluyor.

Yeni işlevi kullanmayı düşünmüyor veya onu çirkin buluyorsanız, onu ortadan kaldırmanın bir yolu var. Yapmanız gerekenler, şunlardan ibaret:

1. URL çubuğuna chrome://flags yazın.

2. "Yeni profil yönetimi sistemini etkinleştir" girdisini arayın.

3. Açılır menüden "Devre dışı" seçeneğini işaretleyin.

4. Chrome'u baştan başlatın.

Hepsi bu kadar, artık kullanıcı yönetimi menüsünü görmeyeceksiniz. Eski görünümü geri getirmek isterseniz, bu kez "Yeni avatar menüsünü etkinleştir" seçeneğini bulun ve "devre dışı"yı seçin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

adamsın admin bey

Chrome'i kullanmıyorum genelde ama o buton beni niye rahatsız etsin ki kullanmasam bile

@15 Oca 2015 12:56 boş yere onu yüklemeyle uğraşmasın tarayıcı açılırken diye

Hatta Chromium tabanlı hiçbir tarayıcıya kesinlikle bulaşmayın (Opera, Chrome, Yandex, Sleipnir vs.) Hız, güvenlik ve hafiflik istiyorsanız Firefox kullanın. Hız, güvenlik, gizlilik, hafiflik ve başka hiçbir tarayıcıda bulamayacağınız dahilî özellikler istiyorsanız Maxthon kullanın.

Profesyoneller firefox kullanır diyoruz boşuna demiyoruz bağımlılıktan ziyade en esnek tarayıcı gerçekten Mozilla yı tebrik etmek lazım bu konuda

@15 Oca 2015 13:07 maxthon için söylediklerine tamamen katılıyorum. 2 yıldır kesintisiz kullandığım bu tarayıcı bugüne kadar bir defa bile kilitlenmeyerek beni hayretler içinde bırakıyor. Bu fazla tanınmayan tarayıcının teknik ekibini yüzmilyonlarca dolarlık bütçelere sahip chrome ve ie gibi rakiplerinden daha iyi bir tarayıcı meydana getirdikleri için kutlamak lazım. ayrıca sleipnir ve midori de kaliteli tarayıcılar haklarını teslim etmek gerekir.

evet hiçbir işe yaramıyor görüntü kirliliği

Bende misafir yazmıyor Arda Barış yazıyor ama o menü dikkatimi çekti ama rahatsız etmedi hatta mantıklı birşey.

Zaten birçok kullanıcının Chrome kullanma sebebi o kullanıcı arabirimi ile gelen senkronizasyon sistemi. Bunu istemeyenler de kullanıcı girişi yapmaz olur biter. O butonu kaldırmanın ne manası var anlamadım...

bu sefer de sol üstte avatar çıkıyor.

Sen de yorum yaz