Chromecast onu öldürecek mi?

Google'ın boyundan büyük işlere kalkışan Chromecast'i, bu cihazları tarihe karıştırabilir mi?

Chromecast, Google TV'yi öldürecek mi?

Google TV, akıllı TV'ler için bir settopbox çözümü. Konsolu televizyonlara bağlayarak internet üzerinden on-demand TV yayınları veya internet televizonları izlenebiliyor.

Google'ın bu hafta duyurduğu Chromecast'ın ise bu ürüne rakip olacağı ve GoogleTV'yi öldüreceği şüphesi doğdu. Ancak Google'dan bu iddialara yanıt geldi.

Google TV'nin yoluna devam edeceğini, iki ürünn farklı işlevleri olduğunu hatırlatan Google, Chromecast'ın Chrome işletim sistemi üzerine kurulu olduğunu ve internet yayınlarını seyretmek için kullanıldığını, Google TV'nin doğal Android ürünü olduğunu ve normal TV yayınlarını da alabildiğini hatırlattı. Chromecast'ın Android uygulamalarını çalıştırmadığını Google TV'nin ise sürekli gelişen destekleyici Android uygulamalarla yeni işlevler kazandığını da vurgulayan Google iki ürünün de bir arada kullanılabileceğini açıkladı.

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Umarım çabuk yayılır henüz turkiyede yok avrupada 62 euro gibi bir fiyat aralığında..Hdmi görüntü aktarım cihazı...cepteki görüntüleri tabletteki bilgisayardakileri tvlere aktarabiliyor yada daha fazlasını ..

Düzgün bir internetiniz yoksa chromecast in pekte bir anlamı yok. Cihaz internet üzerinden çalışıyor. Google TV nin yanında çok daha basit bir cihaz. Hatta eğer akıllı tv niz var ise bir işe yaramaz. Çünkü zaten dlna ya da widi gibi teknolojilerle bunun yaptığını yerel ağ üzerinden yaparsınız.

Sen de yorum yaz