Chrome'un Android sürümü daha tasarruflu oldu

Google, Chrome'un Android sürümündeki bu önemli yeteneği daha da geliştirdi!

  • Onur Seven
Chrome'un Android sürümü daha tasarruflu oldu

Google, Chrome'un kullandığı veri miktarını azaltmak için "Veri Tasarrufu" (Data Saver) modunu bir süre önce hayata geçirmişti. Böylece mobil veri kullanımı yüzde 50'ye kadar azaltılabiliyordu. Şirket, şimdi de yavaş internet hızına mahkum olan ya da internet paketinin tükenmesini istemeyen kullanıcılar için web görüntülerinin yüklenmesini tamamen durdurmaya hazırlanıyor.

Google Chrome blog üzerinde yayınlanan yazıda; "Şimdi biz bu modu, yavaş bağlantılarda sayfa yüklenirken çoğu görüntüleri kaldırarak, yüzde 70'e kadar veri tasarrufu yapmak için güncelliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Sayfa yüklemesi tamamlandığında tüm görselleri veya sadece istediklerinizi görüntülemek için bazı seçeneklere sahip oluyorsunuz. Google, güncellenmiş Veri Tasarruf modununun ilk olarak Hindistan ve Endonezya'daki Android kullanıcıları için geçerli olacağını söyledi. Özellik daha sonra diğer bölgeler için geçerli olacak.

Android cihazlarda Chrome'un Veri Tasarrufu'nu açmak için: Chrome menüsündeki "Ayarlar" ve ardından "Gelişmiş" altındaki Veri Tasarrufu'na dokunun. Anahtarı AÇIK konumuna kaydırın. Bu ayarı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

vürüs bu tarayıcı vürüs

@ttbpc Ben 4 yıldır Google Chrome kullanıyorum. Bir kere bile zararını görmedim. Allah'tan korkun Allah'tan. İftira büyük günahtır.

@ttbpc vürüs yazan birinden tavsiye almayacağımız için kendine sakla yorumunu kardeş.

@03 Aralık 2015 18:07 virüs yazdım onaylamadılar ben de vürüs yazdım anladın mı

@03 Aralık 2015 16:54 İftira falan attığım yok ben sırf chrome yüzünden bir bilgisayarımdan oldum senin haberin var mı? 2 GB Ram ile tek sekme IE çalışırken %60 RAM yapıyordu tek sekme chrome ile %99 RAM yapıyordu abartı falan değil gerçektir bu olay. Bu arada vürüs yazanı dinleyecek halimiz yok diyen arkadaşım, virüs yazdım da onayladılar mı sanki?

Kullanıcıdan habersiz mikrofonu açıp kullanıcıları dinleme özelliğinin kapatılmasını da eklerlerse veri tasarrufu konusunda bir tık daha ileri gidebilirler.

@Metinolmetin Olurmu canım. Ayıp ederler sam amcaya o zaman :)

Operada görüntüleri kapatırsanız bu oran %90 larda geziyor. Opera her türlü akar.

Chrome virüslü diyenler acaba kimden ne kadar para alıyor? Dünyanın en popüler ve en hızlı internet tarayıcısına iftira atanlar. Google firmasının başarısını sindiremeyenlerdir.

@03 Aralık 2015 16:58 2 GB Ramli bilgisayarda %99 RAM ile yaşamadın sen... Bunu sadece IEciler bilir... Chrome, o ağın içindeki tüm bilgisayarlarda kendisinden kullanılmazsa makineyi yavaşlatıyor... Ha hızlı olmasının sebebi Vista üzeri tüm işletim sistemleri Superfetch adlı teknolojiyi kullanır. Bu da sık kullanılan uygulamaları SÜREKLİ RAMde tutar ve bu yüzden daha hızlı olur. Ha popülerliği bilmem ancak hız konusunda hiçbir artısı YOK!

Firefox kullanıyorum. Ajan chrome kullanmıyorum...

Chrome tabanlı tüm tarayıcılardan uzak durun benden tavsiye

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play