Chrome'un Android versiyonunda artık bu da mümkün!

Google, Chrome'un Android sürümü için yayınladığı bir güncellemeyle bir zahmeti daha ortadan kaldırdı!

  • Cenk Atlı
Chrome'un Android versiyonunda artık bu da mümkün!

Android cihazınızda bir web tarayıcısı üzerinde oynatılan videoları yalnızca sesleri için açmayı daha önce denediniz mi? Denediyseniz bunun pek de mümkün olmadığını zira video oynatılırken başka bir uygulamaya geçtiğinizde sesin de kaybolduğunu fark etmiş olmalısınız.

Artık yeni bir güncellemeyle web'deki videoların yalnızca sesinden yararlanabilecek ve bu esnada istediğiniz uygulamayı açabileceksiniz. Google tarafından Android için yayınlanan Chrome 54 beta versiyon kullanıcılar arka planda web videoları oynatmalarına ve videonun sesini dinlemeye devam ederken cihazlarında başka şeyler de yapmaya devam etmelerine olanak tanıyor.

Kullanıcılar bir web videosu açtıklarında bir ara vermeleri gerektiğinde kullanmaları üzere temel bir oynat/duraklat kontrollerine dair bir bildirim de alacaklar. Diğer yandan Chrome 54'ün nihai versiyonunun ne zaman herkesin kullanımına sunulacağına dair henüz bir açıklama yapılmış değil. Fakat şimdiden bu özelliğe bir göz atmak istiyorsanız beta versiyona Google Play'den erişebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Ios ta yıllardır vardı bu safari de.

@21 Eylül 2016 00:15 afferin safariye o halde. başka beğendiğin özellik varsa yazarsan anında anroide dahil ederiz. katkılarınız için şimdiden teşekkürler...

Firefox'ta halihazırda mevcut zaten. Kral varken prensle muhattap olmaya gerek yok.

@21 Eylül 2016 11:14 Kral ölünce tahra o PRENS geçecek ama ;)

@21 Eylül 2016 11:14 helal olsun, yeterli cevap olmuş ;)

@21 Eylül 2016 20:29 Yarın öbür gün o prenste ölecek. Her şey sırayla bunu unutma!

Şimdiye kadar nerdeydiniz

Sen de yorum yaz