Chrome'un Material Design'ını sevmediyseniz onu kapatın

Chrome 52 "Material Design" görünümünü sizde de varsayılan olarak etkinleştirdiyse, onu kapatmanın bir yolu var!

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome'un Material Design'ını sevmediyseniz...

Chrome 52'nin yayınlanmasıyla birlikte birçok kullanıcı, Material Design'ın varsayılan olarak etkinleştiğini söylemeye başladı. Bazı kullanıcılar yeni tasarımı sevmezken, bazı kullanıcılar, varsayılan olarak devreye girmemesine rağmen yeni tasarımı denemek isteyebiliyor. Aşağıda Chrome'un Material Design görünümünü nasıl açıp kapatabileceğinizi açıklayacağız, böylece kontrol sizin elinizde olacak.

1. Adres çubuğuna chrome://flags yazın ve Enter'a basın.

2. Listede "Material design in the browser's top chrome" öğesini bulun.

3. Orijinal Chrome görünümüne geçmek için "Default" seçeneğini, yeni Material tasarım için "Material" seçeneğini seçin. Bunu yaptığınızda değişikliklerin uygulanabilmesi için Chrome'u baştan başlatmanız gerektiğine dair bir mesaj alacaksınız.

4. Yeniden başlat seçeneğine tıklayın ve stil değişikliklerini uygulayın. Değişiklikler adres çubuğunda kendini gösterdiği gibi, indirme yöneticisi sayfasında da belirgin biçimde ortaya çıkıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Material design hali daha güzel

bu haberiniz sayesinde materyal dizaynı açabildim bende kapalıydı denemek istedim ki açtığıma deydi bence güzel 1 şey paylaşımınız sayesinde öğrenemeyecektim açılmasını da kapanmasını da :)

yeni guncellemeyle degistiremedim, ben eskisini istiyorum, yardim edebilir misiniz?

1- Adres çubuğuna chrome://flags yazın. 2- Ctrl F aşağıdakileri aratıp Disabled yapın Enable Material Design bookmarks Enable Material Design history Enable Material Design settings Enable Material Design extensions

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play