Chrome'un Yeni Sekme'si artık daha kişisel!

Yeni bir Chrome güncellemesiyle birlikte Google'ın tarayıcısı, Android kullanıcılarına özel bir yeni sekme sayfası açacak!

  • Cenk Atlı
Chrome'un Yeni Sekme'si artık daha kişisel!

Google'ın web tarayıcısı Chrome, Android sürümünde yeni sekme sayfası görünümüyle kullanıcılara daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Android Place'te yer alan haberde bu yeniliklerle birlikte kullanıcıların cihazlarında Google Now temelinde bir içerik listesi gördükleri belirtiliyor.

Bu yenilik bir tür Google Reader gibi değerlendirilmese de; tarayıcıları açtıkları sıklıkta bir Arama çubuğu açmayan kullanıcılara özel kişiselleştirilmiş öneriler getireceği anlaşılıyor.

Android cihazlara yönelik yapılan bu Chrome güncellemesi kapsamında bir geliştirici mimarisi yüklemeye gerek kalmadan "Size özel Makalaler"i görebileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken tarayıcıya Chrome://flags yazıp "Yeni Sekme Sayfasında içerik snippet'larını göster"i aktive etmek.

Bazı kullanıcıların beta ya da standart Android sürümlerinde çalışan bu işlevin Google tarafından ne zaman bütün kullanıcılara sunulacağına dair henüz bir açıklama yok. Fakat yakın bir gelecekte her Anrdoid ve Chrome kullanıcısının telefonu, ona sormaya bile gerek kalmadan sizin ne istediğiniz bilmeye başlayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Yandex tarayıcıda var zaten. Zen diye geçiyor özelliğin ismi.

chrome güven vermiyor firefox a devam

Edge de zaten olan bir özellikti. Chrome un sonu geliyor az kaldı. Yenilikleri artık chrome değil başka firmalar yapıyor ve chrome da bunu kopyalıyor. Buradan chrome un sonunun yavaş yavaş geldiğini anlayabiliriz. Şuan en iyileri edge ve firefox. Microsoft netspace a yaptıklarını büyük ihtimalle chrome ve firefox a yapacak ve edge kazanacak. Tabi android de chrome lider kalacak. Benim tahminlerim böyle.

chrome güven vermiyor firefox a devam

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play