Çift ekran ve Windows 7'li dizüstü!

Dünyanın ilk çift ekranlı Windows 7 dizüstü PC'si tanıtıldı! İşte çift ekran farkının getirileri...

TNB Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri bugün dünyanın ilk çift ekranlı notebook'u olan Libretto W100'ü duyurdu.

Toshiba, Windows 7 işletim sistemine sahip, cep boyutundaki yol arkadaşı Libretto W100 ile ustalığını ve hünerini sergilemeyi amaçladığını açıkladı. Libretto W100 2010'un üçüncü çeyreğinden itibaren sınırlı sayıda satışa sunulacak.

TNB Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada: "Libretto W100, Toshiba'nın, yenilikçiliğinin ve mühendislikteki mükemmelliğin çığır açıcı bir göstergesi. Bu çift ekranlı başyapıt, kullanıcılara çok özel faydalar sunması için Toshiba'nın mühendisliği kullanılarak üretildi...

İşte özellikleri

''...İki adet 17.8cm (7'') hassas dokunmatik ekranı bulunan Libretto W100, kendine has kullanıcı ara yüzü ile gelişmiş internet ve bilgisayar uygulamalarının tadını çıkarmak isteyen, yenilikleri takip eden kullanıcılar için tasarlandı. Libretto W100, kullanıcıların düşüncelerini yakalamada kullandığı farklı ve sezgisel metod ile interaktiviteyi yepyeni bir boyuta taşıyor."

Yeni Libretto W100 çok yönlülüğe önem verek bir cihaz. Bir kitap gibi dikey olarak tutulabilen cihaz ile kolaylıkla yan yana çift sayfa gazete okuyabilirsiniz. Veya yatay olarak kullanıldığında üst sayfada bir belgeyi okurken, alt sayfada notlarınızı alabilirsiniz. Alt ekran sanal klavyeye dönüşebilir ve cihazı notebook haline getirebilir. Kullanıcı; içeriği, dosyaları veya ikonları bir ekrandan diğerine bir parmak hareketiyle sürükleyebiliyor.

Bir "netbook"tan daha hafif ve küçük olan Libretto W100'ü kullanıcılar diledikleri her yere götürebilirler. Kablosuz bağlantı özelliği sayesinde internette gezinti yapmak, e-postaları kontrol etmek veya göndermek, sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlarla iletişim sürdürmek, gazeteleri okumak veya videoları seyretmek çift ekran farkıyla tecrübe ediliyor.

Basın bülteninden derlenmiştir

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu bir zamanlar microsoftun projesi değilmiydi?

çok şık. dokunmatiği iyi olursa baya kullanışlı bir alet

İşte şimdi tam bir "defter" olmuş :)

benim aklıma daha önceden gelmişti

bence güzel ama fiyatı ve kullanışı iyi olursa ipad'in yerine alınabilecek bir cihaz

bunun alttaki ekranı e-ink teknolojisi ile dokunmatik yaparlarsa hem klavye hemde ebook olarak kullanıla bilir normal ekranlardan yazı kitap okunmuyor biliyorsunuz okuyunca gözlügü kucaklarsınız
bunu geliştirilerse baya bi iş yapar cift ekran teknolojisi satarda bence netbook olarakda laptop olarakta

Çift ekran ama batarya tek :( bunun yerine çift bataryalı, süper Amoled ekranlı, su işlemcili, Nvidia optimus teknolojisini destekleyen SSD'li notebook yapsınlar daha iyi :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play