Çift mod LTE destekli Galaxy S4'ler yolda!

Samsung'un önemli bir sıkıntıyı çözecek yeni Galaxy S4 ve S4 Mini'si, ufukta göründü!

  • Zeynel A. Öztürk
Çift mod LTE destekli Galaxy S4'ler yolda!

LTE'li ceplerde farklı LTE modları arasında geçiş yapmak kolay olmayabiliyor. Örneğin ZTE'nin telefonunda bunun için cihazınızı baştan başlatmanız gerekiyor.

Samsung ise Galaxy S4 ve Galaxy S4 Mini'nin çift-modlu LTE'li sürümlerinde bu sorunu çözdüğünü iddia ediyor. İki cihaz da FDD-LTE ve TDD-LTE standartları arasında yeniden başlatmaya gerek kalmadan geçiş yapabiliyor. Bu sırada devam eden veri aktarımı veya sesli aramalar, geçişten etkilenmiyor.

Çift modlu LTE desteği, hem FDD, hem de TDD desteği sunan mobil sağlayıcılarda çok işe yarayacak gibi görünüyor. Samsung, çift modlu Galaxy S4 ve S4 Mini'nin ne zaman ve nerede piyasaya sürüleceğine dair henüz herhangi bir bilgi vermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Samsung abarttın artık.. tamam yeni teknoloji ama bu iş Tofaş serisi otomobillere döndü. Doğan S, Doğan SL, Doğan SLX vs. yazık il çıkan S4 leri alanlara bari hepsi aynı anda çıksında buna kullanıcılar karar versin hangi modeli alacaklarına.

@ocemen teknolojinin kaderi bu. aynı model altında çıkarmasaydı ilk alanlar yine geride kalacaktı. ne kadar geç alırsan o kadar iyisine sahip olursun değişmez kuraldır bu. bunda samsung'un bir suçu yok. ayrıca artık telefonlar bilgisayarlar gibi donanımları ile anılır oldular. yani dizüstü ve masaüstü pc üreticileri nasıl aynı kasa altında farklı donanım varyasyonları toplayabiliyorlarsa, telefon üreticileri de artık bunu yapmalıdır. ve samsung buna öncülük etmiştir. böylece insanlar ihtiyaçlarına göre karar verebilirler. hatta ben freedos pcler gibi os yüklü olmayan cihazlar bekliyorum ileride. tabi bunun için daha çok ekmek yemeleri lazım. çok iyi driver desteği olan os ler çıkması gerekli. ayrıca, şahin doğan benzetmesini ben yıllardır iphone için yaparım. nedeni ise iphone düşük donanımına rağmen ikinci elde pazarı olan bir pazarlama şaheseridir.

biz hala kotalı yavaş ve aşırı pahalı 3gye devam...

ocemen sana ne oluyo adamlar ihtiyacı farketmiş ona göre sahip olduğu teknoloji ve cihazla ihtiyacı giderip telefonunu satmaya çalışıyor :) biz hala 3G ve Edge ile internete girmeye çalışalım :)

Ya bu galaxy s4'dün çilek-karpuz modeli ne zaman çıkar ben de onu bekliyorum.

millet le resmen dalga geçiyorlar 50 tane model çıkarıyorlar telefon göüntüleri aynı fakat özellik farkları var buda demek oluyorki ilk çıkanı alan yandı burada diyecek cok söz var ama neyse .....!!!!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play