Çin'den bir garip çakma daha

Biraz Sony'den, biraz da Google Android'den "çalınır"; ortaya bu garip "çakma" cihaz çıkar...

Çin'den bir garip çakma daha

Sony'nin el konsolu PlayStation Vita ile Android'li tablet Nexus 7'yi bir araya getirilseydi, nasıl bir şey ortaya çıkardı? Yukarıda gördüğünüz PS Vita'ya benzeyen cihaz, Aslında Android 4.0 ile çalışan bir el konsolu/tablet.

Droid X360, görünümüyle Sony'nin PS Vita konsoluna oldukça benziyor ancak içerisindeki parçalar oldukça farklı: Cihaz Çin'de üretlien "hesaplı" tablet parçalarından meydana geliyor.. A10 Allwinder yonga seti ile çalışan cihazın 1GHz'lik işlemcisi ve Mali-400 grafik işlemcisi bulunuyor. 512MB'a sahip cihaz, 8GB depolama alanı, 800x480 çözünürlüğünde 5 inçlik bir ekran ile geliyor. Bir VGA ön yüz kamerasına ve 2MP'lik arka yüz kamerasına sahip konsol, microUSB portu, HDMI çıkışı ve 3 saat pil ömrü sunan 2800mAh pil ile berabar geliyor.

Worldwide Studios'un Sony başkanı Shuhei Yoshida'nın Droid X360'ı gördüğünde etkilendiği ve "vay be" dediği belirtiliyor. 115 dolar'a satışa sunulan cihazın başı yakında Sony'nin patent davalarıyla derde girecek gibi görünüyor.

Oyunlar Android 4.0'lı Droid X360'da nasıl mı görünüyor? Cevabı videomuzda!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bnce de vay be güzel olmuş kanımca

Çinlilere helal olsun adamlar yaptımı yapıyor.

Oyunlar böyleyse PSP alalım daha iyi

hayret, bu sefer anlaşılan sevgili Apple'dan çalacak birşeyler bulamamışlar...

birde microsofttan adında x 360 var

Bugün 12:56 Seninde Sevgili Apple'inda Ta..Kim Nan Apple Milleti Tekno Tuglayla Soyan Yandas Patent Ofisin den Mevcut Teknolojileri Calan Ve Yandas Mahkemelerde Diger Firmalara Adil Olmayan Ceza Verdiren Senin Gibi (Igrenc) Bir Firma.Apple Kim Sony Samsung Kim.Yakindir Actigi Davalar Sonunu Getirir.

ya o değilde bunlar sanki makaraya wurmuşlar işi gibime geliyor :D:D:D ama apple'ı hiç kaileye almamışlar sanki :D

adamlar (çal)ışıyor :D

Worldwide Studios'un Sony başkanı Shuhei Yoshida'nın Droid X360'ı gördüğünde etkilendiği ve "vay be" dediği belirtiliyor. ----------------------------------------------------- vay be diyecek tabii ne demesini bekliyorsunuz. adamlar yıllarını versinler ve bir konsol tasarlayıp çıkarsın, sonra bu çinliler şak diye kopyalasın. iiyi mi?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir