Çin'e Windows 7 sunmaya devam edecek!

Windows 8'i yasaklayacak kadar ileri giden Çin'in hamlesine Microsoft'tan cevap gecikmedi!

  • Zeynel A. Öztürk
Çin'e Windows 7 sunmaya devam edecek!

Çin'in Windows 8'in PC'lere yüklenmesini güvenlik ve enerji tüketimi gibi ilginç gerekçelerle yasaklamasından sonra Microsoft, Çin'deki resmi görevlilerin Windows 7 kullanmaya devam edebileceği cevabını verdi.

BBC'ye açıklama yapan bir Microsoft yetkilisi, Çin hükümetinden gelen notun kendilerini "şaşırttığını" söyledi ve şunları ekledi: "Microsoft, tüm ürün ve hizmetlerinin tüm hükümet gereksinimlerini karşılaması için Merkezi Hükümet Tedarik Merkezi ve diğer hükümet birimleriyle ileriye yönelik olarak çalışmaktadır. Windows 7'yi hükümet müşterilerine sunmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda ilgili hükümet birimleriyle Windows 8'i değerlendirme çalışmalarına devam ediyoruz."

Çin, Windows 8'i engellemeden sadece birkaç hafta önce, destek süresi biten yaklaşık 13 yıllık Windows XP'yi kullanmaya devam edeceğini açıklamıştı. Windows XP'nin Çin'deki tüm bilgisayarların yarısından fazlasında (birçoğu korsan) yüklü olduğu tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Her şeyden önce Linux var be! #direncin

bu çekik gözlülerin beyin omurilikleri de biraz çekik galiba...

windows xp ile windows 7 arasında sistem kaynağı gerekseniminden bi haber bir firma düşünün üstelik bu işletim sistemlerini firmanın bizzat kendisi yaptığını göz önüne getirin!

@24 May 2014 14:01 windows xp ile windows 7 arasında sistem kaynağı gereksenimi farkından bi haber bir firma düşünün, üstelik bu işletim sistemlerini firmanın bizzat kendisi yaptığını göz önüne getirin! [eksik yazımı düzelttim]

iatkos v7 kullansınlar

Sen de yorum yaz