Çin kopyalamada kendini iyice aştı...

Çinliler bu kez tek cihazı kopyalamakla yetinmedi, iki farklı cihazı tek cihazda bir araya getirdi.

Çin kopyalamada kendini iyice aştı...
iPod ile iPhone harmanı garip bir cihaz

Çinliler yeni model çıkartmak konusunda Apple'dan önde gidiyor. Apple'ın yapmaya cesaret edemeyeceği şeyler yapıyor, çıkması imkansız modelleri gün be gün ortaya koyuyorlar. Bugüne kadar sadece Apple'ı değil, PSP gibi Sony ürünlerini de taklit ettiklerini gördük. İşin ilginç yanı taklitlerin, orijinallerinden çok daha ilginç ve bazen de gelişmiş özelliklere sahip olması.

Shenzen'den çıkan ve iphone NG68 adıyla anılan bu iPhone Nano, Apple'ın iPhone'u ile iPod'un birleştirilmiş hali. Biraz garip dursa da 5 megapiksel kamerası iPhone 3GS'in kamerasından çok daha iyi. 90 dolarlık fiyatıyla da oldukça ekonomik. Üstüne üstlük hat sözleşmesi gibi problemleri de yok.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bilmem. denemek lazım

ortaya bi karışık alıyım abi :)

demek ki bu fiyata da yapılabiliyormuş birşeyler...

kesinlikle almam çin mallarına baykot edelim

çine boykot lütfen duyarlı olalım.boş boş yaşamayın arkadaşlar

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
kesinlikle almam çin mallarına baykot edelim
Bugün 16:57

doğru diosun da, orjinal apple ürünü alsan bile üstünde "Designed in California" yazar, kapağını kaldırırsın "Made in China" yada "Product of PRC" yazar. yani bu devirde marka ne olursa olsun üretimlerin çoğu çinde gerçekleştiriliyor. Globalleşme böyle bişey...

Homhoş bişey olmuş tridentin ıphonesi çok güzel orjinal ıphone gibi ama bende almam iki tane telefonum var ikiside orjinal alman malı birisi siemens c72 diğeri ise noki 3230 nokia telfonum almanyadan gelme ve alman malı en azından telefonla görüşürken sağlığımı koruyorum.

Şu Çinlilerden korkulur. :D Onlar kopyalamıyor ki esinleniyor. :D

kazım mirşah hocayı ve polat kaya hocayı okumaya davet ediyorum çin işgencesindeki tük kardeşlerimize destek olalım

Evet arkadaşlar Çin e boykot içim mallarını almayalım.Bir çok ürün Çin'de üretiliyor ama bildiklerimizi almayalım.

iPhone içindeki işletim sistemiyle ve uygulamalarla iPhone'dur. Böyle şeyler sadece iPhone os teması yüklenmiş bir s40 gibidir. Yani hiçbir işe yaramaz.

cihaz üretimini bu çinlilere verecen :D adamlar işi biliyor :D ama bi okadarda üçkağıtçı dolandırıcı kopyası sahtekar vs vs (sadece kopya ürün üreten çinliler için söylüyorum)

Tamam çini boykot edelimde geçen Samsung Lcd tv aldım. Kore malı diye biliyordum. Evde Tv nin kumandasının arkasına bir baktım made in China yazıyodu. Heralde onlarda Chinde üretiliyor. Bu adamları boykot etmek te zor. İş gücü ucuz olduğu için bütün iyi firmalar orada fabrika kuruyor. Sonuç olarak çin hükümeti kazanıyor.

çin mallarını boykot edebilmek için yabancı menşeili ürün ithal etmemek lazım . AB ve diğer ülkelerde çinde fason olarak mal ürettirip bize AB menşeilide satıyorlar

fransayı boykot ediyorduk ne oldu. unuttuk. italya mallarını boykot ediyorduk unuttuk. bu boykotu da zamanla unuturuz sanırım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir