Çin Malı Lightning kablosu hazır!

Apple'ın "asla kırılamaz" dediğini kıran Çinliler, bakın bu kez karşımıza neyle çıktı...

  • Mehmet Ali Bahıt
Çin Malı Lightning kablosu hazır!

Çinli şirket iPhone5mod Apple'ın Lightning kablosunun içindeki mikroçipi kırmayı başardığını ve daha ucuz bir kablo ile dock üretmeyi başardıklarını açıkladı.

Apple henüz Lightning kablolu bir docking station çıkarmadı ve başka şirketlere Lightning aksesuarları için lisans vermedi. Şirket "Apple dışında iPhone 5 ile uyumlu Lightning kablosunu üreten ilk şirket biziz (kablo 5. Nesil iPod Touch ve yakında çıkacak olan mini iPad ile de uyumlu çalışıyor). Kablo tek başına ya da iPhone 5 Dock ile kullanılabiliyor" dedi ve devam etti: "Işıklı Lightning kablosu, elektroışıma teknolojisi kullanarak güç kaynağından cihazınıza elektrik akımını gösteriyor."

Nitekim ışıklar telefonun pil kapasitesine göre hız değiştiriyor. Şirkete göre kablo gelecekteki iOS güncellemeleri ile de uyumlu olacak. Kablonun içinde kullanılan mikroçiplerin bir kısmı doğrudan Apple'ın tedarikçisinden geliyor, bir kısmı ise kırılmış çiplerden oluşuyor ve Apple'ın kimlik doğrulama işlevini devredışı bırakıyor.

Eğer bu kabloyu alacaksanız acele edin çünkü Apple, aksesuarlar için dağıttığı Made For iPad/iPhone/iPod (MFi) lisansının kurallarını sene sonuna kadar değiştirecek ve muhtemelen yeni kablonun önünü kesmeye çalışacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

çokta önemliydi. iphone alacağıma ne havalı telefonlar var

@15 Eki 2012 16:01 Havasına değil kullanışlılığına bak. iPhone'u eline 1 kere bile almamış kişilerin onun "kullanışlılığına" laf atmaları zaten öldürüyor beni. -Bu son cümle bu yorumun ardından gelecek yorumlaraydı.-

@15 Eki 2012 16:01 liseli misin?...

@15 Eki 2012 16:01 önce bir makaleyi oku sonra yorum yap senin iphone a olan karşı tutumunu belirtmeni gereken bir konumu bu?

@15 Eki 2012 17:41 Kullanışlımı komik olma. Daha dün arkadaşıma bir program yükledik bendeki android telefona yüklemek 3 tık ile gerçekleşirken arkadaştaki iphoneye 5 dakika kadar sürdü. Doğrulama yapması yüklemesi ve kurması bu kadar zor iken bende kıs kıs güldüm. Nerdeyse aynı parayı vermişiz fakat benim yaptığımın yarısını bile yapamıyor sonrada biri gelmiş kullanışlılıktan bahsediyor.

IPhone iPhone iPhone bu ne arkadaş Mobil haber olacaksa bari adan gibi cihaz olsun çoluk çocuk oyuncağı değil

Apple tekel olmaya çalışıyor ama nafile..

apple kendi donanımı sorunlu, düzeltemiyorlar. çinliler nasıl sağlam donanım çıkarmışlar hayret.

Nekadar Iphone meraklısı var mış... Yok hiç elinize aldınız mı? Bizi köle konumuna sokacak bir telefon olmasın daha iyi...

ben gerçekten anlamıyorum bu apple bu denli kendini kastıkca batıyor onun ve etrafında dönen entrikalarlamı uğraşıcaz yoksa teknolajinin nimetlerindenmi faydalanıcak bu manyaklar yakında patent haklarını ihlat etti diye para koparmak için yakında müşterilerinede dava açar '' yok bunu yapamazsın bu şekilde kullanıcaksın niye kurallar öyle kim koymu ben koydum daha neler ya '' SAMSUNG'a devam:)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play