Çin'deki Windows 10 öfkesi çığ gibi büyüyor!

Microsoft'un "zorla" yaptığı Windows 10 yüklemeleri, sonunda Çinlileri de delirtti!

  • Zeynel A. Öztürk
Çin'deki Windows 10 öfkesi büyüyor!
GWX: Windows 10 güncellemeniz hazır. Şimdi veya bu gece yükseltebilirsiniz. Sıkıysa yükseltmeyin.

Microsoft, henüz Windows 10'a yükseltmeyen Windows 7 ve 8.1 kullanıcılarını 29 Temmuz'a kadar dürtmeye devam edecek. Bu durumdan herkesin memnun olmadığını biliyorduk; şimdiyse memnuniyetsizliğin Çin'e sıçradığı ve ülkelerin şikayetlerin giderek çoğaldığı anlaşıldı.

Reuters'ın raporuna göre Microsoft'un kullanıcıları yükseltmeye zorlayan tavrı, Çinli kullanıcılar arasında giderek büyüyen bir sıkıntıya yol açtı. Xinhua haber ajansının verdiği bilgiye göre sadece Weibo'da paylaşılan şikayetler, Cuma sabahı itibariyle 1,2 milyona ulaştı. Xinhua'nın raporuna göre ülkedeki şikayetler Weibo'yu da aştı. Pekin'deki bir PR firmasının çalışanı Yang Shuo, zamanlanan bir güncellemenin işine engel olduğunu ve yaklaşık 460.000 dolarlık bir iş görüşmesinin iptaline yol açtığını söyledi. Shuo, haber ajansına şöyle konuştu:

"Pencereyi görmemiş olmam, yükseltmeyi kabul ettiğim anlamına gelmiyor."

Microsoft'un bazıları tarafından "aşırı" olarak değerlendirilen Windows 10'a yükseltme çabaları, internet sayfalarından mahkemelere taşınacak gibi görüyor. Xinhua'nın konuştuğu Internet Society of China hukuk danışmanı Zhao Zhanling, Microsoft'un "pazardaki baskın konumunu kötüye kullandığını" ileri sürüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Zorla güzellik olmaz, biraz daha micro ve hatta biraz daha soft olun lütfen. Biz Çinlileri ve Çin mallarını çok seviyoruz.

Bu microsoft kendini batırmaya çalışıyor. Lumiaları aldı batırdı. Windowsu yukselteceğim diye batırıyor. Android cirit atıyor. gidiyor ios ve androide uygulama yapıyor windows 10 diye diye 2senemizi çaldı ve win8 den beter sistem yaptı. En iyisi win7den başkasına bakma

İlk çıktığında engelledim. Engellediğim halde GWX tekrar yüklendi. Sildim, yeniden başlatıp tekrar yükledi. Tekrar sildim; başladıkdan sonra anında gizledim. Şu anda yok gözüküyor. Tekrar gelirse GWX silen programlara yöneleceğim artık.

adamlar haklı, windows'un bu saçma agresif yükseltme programı birçok şirketi ve çalışanını çileden çıkarıyor. daha bu sabah kabul etmemiş olmamıza rağmen bilgisayarlarımızı otomatik güncellemeye aldı. bütün bir sabah bu işle uğraşmak zorunda kaldık ve ne yazık ki işlerimizi bekletmek zorunda kaldık.

İyi yapıyor Microsoft'un Ceo'su ben olsam bende böyle yapardım gayet mantıklı bir hareket.

diğerleri gibi susup oturmuyorlar iyi ki.

7.1 değil 8.1 olacak o :D

5 -7 yıla kalmaz her devlet LINUX 'a geçecek..demedi demeyin..

Olayi linux cozer,Linux sart...

Şu linuxcular bi gitsin gidin çöplüğünüzde ötün

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost