Çinli cep devinin yeni telefonunu siz geliştireceksiniz

Çinli telefon devi, bir sonraki telefonunun nasıl olacağını belirlemek için sizden gelecek fikirleri bekliyor!

  • Levent Öztürk
ZTE, yeni telefonu için fikrinizi duymak istiyor

Çinli telefon üretici ZTE, belki de diğer bütün telefon üreticilerinin yapması gereken bir hamle yaparak, sıradaki akıllı telefonunun tasarımı için toplanabilecek en büyük komiteyi topluyor. ZTE'nin Project CSX kod adlı sıradaki akıllı telefonu, firmanın topluluk forumunda kullanıcıların önerileri ile şekillenecek.

Tabii ki bu öneriler için bazı sınırlamalar bulunmakta. ZTE, sadece "2017'ye kadar teknik olarak mümkün olan" ve "genel kamu için satın alınabilir" bir şey üretebilecek olan öneriler ile ilgilenmekte. Başka bir deyiş ile görünmezlik alanı oluşturan bir cihaz veya elmas kaplı tuşlar gibi öneriler konu dışında yer almakta.

Bu çabaya bir bonus olarak da ZTE, fikirleri telefonda yer alan kişilere para ödülü sunmakta ve satışa sunulmadan önce cihazı test etme imkanı ve hatta Las Vegas'ta yer alacak olan CES'e ziyaret imkanı da tanımakta.

Project CSX'in nasıl bir şekil alacağını söylemek şu an pek mümkün değil ancak bazı fikirler şimdiden kendilerine yer bulmaya yakın gibi gözüküyor. Bu fikirlerin arasında ise çıkartılabilir batarya, çift SIM kartı desteği ve ekranı, telefonu bir phablet'e dönüştürmeyecek boyutlarda tutmak yer almakta. Daha uçta bulunan fikirlerin arasında ise bir şişe açacağı ve içeceklerinizi en soğuk olduğu anda açmanızı sağlayacak bir termometre gibi ilginç öneriler söz konusu.

ZTE Axon 7 hakkındaki görüşler, firmanın bol özellikli ancak bütçeyi aşmayan bir telefon üretebileceği yönünde ümit vermekte. Bununla beraber bir ürünün gelişimine kamu dahil olduğunda bir çeşit kumar oynandığı rahatlıkla söylenebilir. Bu yüzden de Apple ve Samsung gibi firmaların bu fikri kendileri denemeden önce popüler olup olmadığını - daha da önemlisi karlı olup olmadığını - öğrenmek için beklemeleri olası gözüküyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Microsoft a yıllardır bu proje için yazıp durdum onlar yine sadece durdular

buna düşünceerimizi nasıl dicez aklımda iyi bir fikir var

ZTE'yi kırmıyorum, onun için süper bir fiyat/performans telefonu tasarlayacağım. Haydi kapışalım! Yakında blog'umda...

Çok iyiymiş. Böylece satışları yükseleri çok iyi hamle.

4-5bin MAH batarya 6GB Ram min 64 gb hafıza Son çıkan istikrarlı snapdragon işlemci kalem desteği (olmasada olur.) Ses çıkışı kaliteli olmalı. Yazılımı Hafif ve stabil olmalı. Gerekirse özel soğutma kullanılmalı ısınmayla uğraştırmamalı. Resmi bataryalı kılıfı olmalı. Tipi tuş konumu kamera detayları o kadar önemli değil o kadarını halletsinler. Ve en önemlisi TRde 2500TL yi geçmemeli 3500-4000e telefon mu olur.

Sorunsuz basit temiz kasmayan gün içinde şarjı bitecek derdi olmayan 3000tl altı bi telefon olsun. Elimize aldığımızda yok şu yok bu lanet telefon dedirtmesin isterse 300gram 15mm kalınlığı olsun. Çok şey mi istiyorum.

@06 Ağustos 2016 03:32 300 gramlık bir telefonun üstüne 1 milyon verseler kullanmam replikalar daha hafif :)

aklımda birkaç fikir var tasarım olarak ama iç özelliklerini onlar halletsin :)

Sen de yorum yaz