Çin'li ZTE'den "çok acayip" bir telefon!

Çin'in telefon devi, yeni bombasıyla Google'sız, çok farklı bir Android deneyimi vaat ediyor!

Çin'li ZTE'den "çok acayip" bir telefon!

Çinli telefon üreticisi ZTE, Nubia markasıyla ürettiği Z9 Max'i Çin'de satışa sundu. Geride bıraktığımız Mobil Dünya Kongresi'nde ilk kez kendini gösteren telefon, farklı Android yaklaşımı ve ilk kez gördüğümüz seçenekleriyle şaşırtıcı bir model olmayı başardı.

Snapdragon 810 işlemci, 1080p 5.5 inç ekran, 16 MP Sony kameraya sahip olan Z9 Max'ta, "Tamam" ya da "Uygula" gibi seçeneklerin yerine "Try" (Dene) ve "I Know" (Biliyorum) gibi ifadeler kullanılıyor. Ayrıca telefonda hiçbir Google uygulaması önyüklü olarak gelmiyor. Yani Z9 Max'ın "Google'sız bir Android deneyimi" sunduğunu söylemek mümkün.

Tabi bu durumun, telefonun şimdilik sadece Çin'de satışa sunulmuş olmasıyla da ilgisi var. Pek çok Google servisi, Çin'de engelli durumda ve bu yüzden telefonda Google uygulamalarının bulunması fazla bir anlam taşımıyor. Eğer ZTE telefonu Avrupa veya ABD'ye taşıyacaksa, o zaman Google kararını bir kez daha gözden geçirmek zorunda kalabilir.

Bu arada telefonun, üretim kalitesi ile üst düzey modellere kafa tuttuğunu söylemek lazım. Metal yan kenarlara sahip olan Z9 Max'ın arka kısmı ise cam. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Chip editörleri; sitenize mobil olarak giriş yapmak çok ama çok zor!!! Lütfen müdahale edin! Mobilden sitenize girmek adeta işkence gibi ve sürekli siteniz donuyor!!!

Windows Phone li versiyonda var

Gapps yoksa nie alalım multiplayer bile oynanmaz

@30 Mar 2015 17:55 oynanır oynanır sıkıntı etme.

@30 Mar 2015 17:55 yüklü gelmiyor demek yüklenemez demek değil dostum.

@30 Mar 2015 22:51 Google Cinde yasakli ve alternatif yollardan kullanmasi idama kadar goturebilecek derecede tehlikeli.

Biraz görsel ekleseydiniz keşke

Google olmadan olmuyor malesef. Google play store, youtube, maps, gmail olmadan akıllı telefon olmaz benim için. Alternatifleri var ama orijinalleri kada güçlü değil.

Ben zaten YouTube disindaki tüm google uygulamalarini devre disi bırakıyorum

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir