Çinliler'in yeni hedefi: HTC Touch Diamond

HTC Touch Diamond taklitçilerin gözdesi oldu. Çin yapımı DaxianX600 göreni hayrete düşürüyor...

Taklit cep telefon: HTC Touch Diamond kopyası
DaxianX600: Touch Diamond'un iddialı kopyası.

Çin'de iddialı bir HTC Touch Diamond taklidi ortaya çıktı. Hatta TouchFlo arayüzü ve orijinal HTC logosu bile taklitçiler tarafından kopyalandı. DaxianX600 ismindeki telefon orijinaline ihtilafa düşürecek derecede benziyor. Çift-SIM kart desteği ile beraber geliyor, 101 x 54 x 14 mm ebatlarında ve 110 gram ağırlığında.

GSM şebekesiyle çalışıyor
Diğer Asya kökenli ürünlerde olduğu gibi DaxianX600 sadece iki GSM frekansını destekliyor. Ayrıca telefon 1 Megapiksel kameraya, MP3-, MP4-, WAV- ve AMR dosyalarını oynatabilen bir müzik çalara sahip. FM radyo da eksik edilmemiş. Kullanılan işletim sistemi hakkında bir bilgi yok. Telefonun fiyatı yaklaşık 94 dolar. Orijinali içinse şu sıralar 580 dolar talep ediliyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

al çöpe at yok yok haksızlık bu pis korsanlar

Madde in CHINA korsanı bırak adamların emeklerini çalmaktan vazgeç yaratıcıcılığa yönel...!

bence çinliler bu çakma modellere korsan yazılım atıyorlardır ben bunlardan şüpeliyim iileride nerdesiniz belki kimle konuşuyor vs. vs. anlayacaklar bile.. çin savaşmadan sahip olacak bu gidişle :)

"bence çinliler bu çakma modellere korsan yazılım atıyorlardır ben bunlardan şüpeliyim iileride nerdesiniz belki kimle konuşuyor vs. vs. anlayacaklar bile.. çin savaşmadan sahip olacak bu gidişle :)"

Aldıktan iki gün sonra basmayan tuş takımlı telefonlarla mı?

garanti gibi bi olay olursa öyle bir sorun olmaz.

HTC touch (Elf) icin yaptiklari kopya daha iyidi elfte olmayan gpsde ekliyerek oldukca iyi bir tel meydana cikarmislardi fiyatida 199 dolardi yanilmiyorsam ama resimdeki tel ve yazilan özellikler sadece görüntü olarak kopya oldugunu gösteriyor.
Yazilimi ise cince windows mobile gibi duruyor zaten TouchFlo var diyorsaniz muhtemelen win mobil 6 dir.

Bu adamlar etik anlayistan hic nasibini almamislar. Hadi kopyaladin, HTC yazma. HTC'de farkli anlamda demislerdir kesin. Bizim halilari dahi kopyalamislar, bir beni kopyalamadilar, yakina benzerimi gorursem, ikizim olmadigina gore cinlilerden suphelenebilirim :))

güzel güzel yorumlarda güzel

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir