Çinliler şimdi de Xbox ve PS'i birleştirdiler

Çinliler, cihazları kopyalama konusunda sınır tanımadıklarını, bu cihazla bir kez daha kanıtladı!

  • Levent Öztürk
Çinliler şimdi de konsolları birleştirdi!

Şimdiye kadar Çin'de pek çok farklı elektronik ürünün kopyalarının çıkışına şahit olduk. Görünüşe göre bu kopya akımı, azalmak bir yana, artarak devam ediyor. Çinli firma Fuze'nin duyurduğu yeni oyun konsolu, Tomahawk F1, Sony'nin PlayStation 4'ü ve Microsoft'un Xbox One'ı ile inanılmaz benzerlikler göstermekte. Konsolun kendisi açık bir şekilde PS4'ten ilham alırken, kontrol kolu Xbox One'ınki ile neredeyse aynı.

İşi daha da ilginç hale getiren, konsolun Android ile çalışması ve Çinli blogçu ZhugeEx'in söylediğine göre yaklaşık olarak 140 dolara satılacak.

Sony ve Microsoft'un konsolları, geçtiğimiz Temmuz ayına konsol oyunlarının yasaklanmış olması sebebi ile Çin Halk Cumhuriyeti'nde çok az etkiye sahip durumda. Fuze de uluslararası rakiplerinin fiyatının çok altına inerek bu durumdan faydalanmayı planlamakta gibi gözüküyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Andriod ile ne yapacakmış, en fazla GTA SA oynarlar

Ouya ya benziyor. Hem x1 ile ps4 ortak çalışıp rakip gibi görünüp insanları kazıklıyorlar. Çünkü donanımları neredeyse aynı.

Helal olsun Çin'e adamlar kendi pazarlarını etkileyecek ürünleri yasaklayıp. Benzerini üretiyor. Bunu bizde yapabiliriz. Ama bir endüstri oluşması lazım tabi.

@15 Mayıs 2016 21:24 Endüstrinin oluşması değil kafaların değişmesi gerekiyor

İsterseniz android de windows altındaki bütün oyunları çalıştırabilirsiniz sonuçta iş emulator e bakar

donanım özelliklerinin ise d'si geçmiyor

bizim yapmamız sıkar:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost