Çıplak fotoğrafları çalan hacker!

Facebook profillerine girdi, çıplak kadın fotoğraflarını çaldı ve sonra...

Çıplak kadın fotoğrafları başına bela oldu
Altı yıl hapis istemiyle yargılanacak

Öyle görünüyor ki hacker'lar uzun bir aradan sonra yine iş başında. Özellikle Facebook ve email üzerinden yapılan saldırılara bir yenisi daha eklendi.

George Samuel Bronk isimli 23 yaşındaki California'lı şahıs; bilgisayar saldırıları yapmak, sahte kimliğe bürünmek ve çocuk pornografisi gibi yedi farklı suçtan aranıyor.

Bronk'un evine Eylül ayında düzenenlenen baskında; sabit diskinde 170'den fazla çıplak kadın fotoğrafı bulundu. Bu kadınların birçoğu başta California olmak üzere diğer 16 farklı eyalettendi.

Bu kadınlara ulaşmak içinse; Facebook üzerinde; email'leri başta olmak üzere, kişisel bilgileri bulunan kadınlar üzerinde yoğunlaştı. Özellikle en beğendiği yiyecek ve annesinin kızlık soyadını paylaşan kadınlar, Bronk'un ağına ilk düşenler oldular. Bilgilerini ele geçirdikten sonra email şifrelerini resetleyen Bronk, bilgisayarlarında bulunan çıplak ya da yarı çıplak resimleri ele geçirdi.

Bronk, bununla da yetinmeyerek; ele geçirdiği kandınların bilgilerini kullanarak onlarla iletişim kurup, kendisine daha çok fotoğraf göndermedikleri taktirde elindeki fotoğrafları yayınlamakla kendilerini tehdit etti.

Yerel polis departmanıysa yakında zamanda takibe aldıkları bir kadının hesabının hack'lenmesi üzerine, harekete geçti...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu haberle ilgili ürünler nelerdir diye meraklandım girdim.
hard diskler imiş :D

hangi manyak yada akıl hastası feysbuka çıplak resmini koyar ki!!!

İnternet böyle bir şey.Sapıklık aldı başına gidiyor. Modern dünyanın özgürlük anlayışı erdemsiz insanlar topluluğu. Pompei ve lut da özgürlüğün son noktasını kullanmışlardı...

Katılıyorum öyle bir yere çıplak resim neyse umarım aklı başına gelmiştir sadece arkadaşlarının göreceğini zanneti ama herkes gördü. :D

hangi manyak yada akıl hastası feysbuka çıplak resmini koyar ki!!!
Bugün 00:29
__________________________________________________
kızların fotoğrafları facebookta değil bilgisayarlarındaymış :D Nasıl okuyorsunuz anlamıyorum ki :D

nasıl okuyosunuz şu haberleri aklım almıyo bazen.Fotoraflar kızların kendi kişisel bilgisayarından ele geçiriyo facebook hesaplarında değil.

senin dunyadan haberin yok anlasilan dostum birazda yabanci kisilerin profillerini dolas sonrasinda bikac tane arkadasin olsun onlarin arkadaslarina bak bakalim sadece ciplak resimmi koyar videosuda varmi diye:)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir