CloudReady'ye çift-ön yükleme yeteneği geldi!

Chrome OS'u PC'nizdeki işletim sistemine dokunmadan denemek istiyorsanız, artık bunun bir yolu var!

  • Zeynel A. Öztürk
CloudReady'ye çift-ön yükleme yeteneği geldi!

Eski laptop'unuzu Chromebook'a dönüştüren CloudReady, artık çift-ön yükleme seçeneğine sahip. Yani Chrome OS'u denemek için laptop'unuzun varsayılan işletim sistemini kaldırmanıza artık gerek yok.

Çift ön-yükleme kurulumu için diskiniz üzerinde bir bölüm oluşturup, Chrome OS'u bu bölüme yüklemeniz gerekiyor. Bu işlev, Windows 7, 8 veya 10 UEFI modunda kurulmuşsa çalışıyor, aksi halde çalışmıyor. Daha detaylı bilgi için bu adrese göz atabilirsiniz.

Chrome OS'u merak ediyorsanız ve bilgisayarınızdaki işletim sistemini kaldırmak istemiyorsanız, CloudReady sayesinde bunu yapmanız mümkün. İndirmeler ve kurulumda size yardımcı olacak kılavuz için Neverware'in web sitesine tıklayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

eski laptop örnek: intel centrino 1 ghz işlemcili 512 mb ram li 40 gb hdd li ibm thinkpad. şimdi bu eski laptobu chromebook a dönüştürmek istiyoruz ama ooopss bir sorunumuz var. bizim kalıntının windows 7,8 veya 10 u çalıştırabilme gibi bir huyu olmadığı gibi uefi muefi v.b kimin nesidir kimin fesidir onu da tanımıyor. nedcez şimdi?

@01 Mart 2016 22:31 Cub Linux kullanacaksın arkadaşım. Bu sayede Linux programlarını da kurabileceksin ve de ChromeOS'nin tıpatıp aynısı bir sisteme kavuşacaksın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost