Clovertrail+: En iyisi şimdi geliyor!

Intel'in yeni canavarı Clovertrail+ platformu, cep ve tabletler için bakın neler vaat ediyor...

Clovertrail+: En iyisi şimdi geliyor!

Intel yen Clovertrail+ platformu hakkında yeni detayları açıkladı. Stanford Ünivesitesi'ndeki bir konferansta, Medfield ve Clovertrail+ işlemcileri arasındaki farkı anlatan Intel, akıllı telefonlar için kullanılacak mobil platform Clovertrail+ ile neler yapılabileceğini de gözler önüne sermiş oldu. Medfield işlemcisinde tek çekirdekli bir Atom'dan güç alırken Clovertrail+ işlemcisin çift çekirdekli Atom'lar ile çalışıyor. Ayrıca bu çekirdekler Intel'in HyperThreading teknolojisi ile destekleniyor. Bu da performansını uçuruyor. Ayrıca Clovertrail+ içinde çift çekirdekli bir GPU da bulunuyor. Bu da grafik performansını doğrudan etkiliyor.

Medfield'in hazfıza desteği 1GB LPDDR2 RAM ile kısıtlıyken, Clovertrail+ işlemciler 2 GB LPDDR2 RAM destekliyorlar. Bu da saniyede 1066 Megatransfer (MT/s) anlamına geliyor. Medfield 64 GB'lık veri depolama ünitelerini destekleyebilirken, Cloverfield bu rakamı dörde katlayarak, 256 GB veri depolama desteği sunuyor. Böylece mobil cihazlar, neredeyse, dizüstü bilgisayarların depolama kapasitleriyle yarışır olacaklar.

Ayrıca Clovertrail+ işlemcilerde 1920x1200 çözünürlükte video seyretmek de mümkün. İşlemcinin dahili modemi de öncülünün 21 mbps hızına karşılık 42 mbps hızında bağlantıları destekliyor

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Intel GPU ve CPU'yu birleştirmeye yeni başlıyor ama AMD Atom seviyesindeki Z-60 APU'lara Radeon HD 6250 yerleştirmeye başladı bile. Giriş seviye olsa bile Z-60 bütün Call Of Duty'leri Orta seviyede ve 720p çözünürlükte akıcı oynatabiliyor, 1080p çözünürlüğü de destekliyor. Ayrıca bu tabletler şimdiki Atom tabletlerle aynı fiyatta, Clovertrail+ kullanan tabletlerin şimdiki fiyatlara göre %50 artacağını da biliyoruz. Şimdilik X86 tabanlı Windows tablet almak için beklemek en iyisi, çünkü AMD bu sefer düşük güçte yüksek performans veren uygun fiyatlı APU'larla, toplu tüfekli geliyor! Intel'in yenilik yapması şart. (bilgisayarımda AMD A-8 5600k APU var, Battlefield 3 gibi oyunları ekran kartı olmadan akıcı bir şekilde oynayabiliyorum, o yüzden APU'lara güvenim var)

fiyattan haber ver sen

Sen de yorum yaz