CNN TÜRK artık HD kalitesinde!

Televizyonunuzda HD netliğinde izleyebileceğiniz kanallar arasında dev bir isim daha katıldı!

CNN TÜRK, D-Smart'ta HD olarak yayında!

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve bu konudaki öncülerden biri olan CNN TÜRK'ü, D-Smart 30. Kanal'da, HD olarak da izleyebileceksiniz.

Yayın dönemine 16:9 geniş ekran yayın formatına geçerek başlayan CNN TÜRK, tüm stüdyo alt yapısı ve kameralarını 16:9 geniş ekran formatına uygun hale getirerek HD yayın için ilk adımı atmıştı. 16:9 geniş ekran formatının bir sonraki gelişmesi HD'ye geçiş oldu.

Bir yılı aşkın süredir tüm programlarını HD olarak çekip yayınlayan CNN TÜRK, tüm teknik değişikliklerin yapılmasıyla birlikte, bir yıllık çalışma sonunda artık High Definition olarak yayında.

CNN TÜRK haberleri; daha net, daha renkli görüntüsü ve daha kaliteli sesiyle D-Smart 30. Kanal'da...

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

paralı kanala geçmiş vatandaşa ne faydası var bence ayıp

sıkıyosa uydudan bedava hd yayın versinler. öyle paralı kanaldan reklam yapmakla olmaz bu işler.....

@04 Nis 2013 00:45 uydudan HD verince bedavaya izleyebilcen mi? Onun için de HD yayınları destekleyen uydu alıcı alman lazım, adam gibi HD alıcı fiyatları en az 200 liradan başlıyor. Tek fark orada bir kere para veriyorsun, aylık ödemen yok.

yayın kalitesi hissediliyo artık

Ulusal Kanaların kapalı devre yayın yapan şirket bünyesinde HD yayın yapmasının toplumun geneline ne faydası var ? hiçbir faydası yok , normanl HD uydu alıcında zaten yayının var.HD için D-smart neden para verelim ? yiyorsa normal HD uydu alıcılarında ki yayını kaldır D-Smartda HD olarak yayın hayatına devam etsin , Bu konuda 1 yasal düzenleme yapılması lazım

Vay be daha yeni mi gectiler? Biz burada yillardir HD izliyoruz. Yazik yurdumun güzel insanina dünyanin parasini kazaniyorlar hala dogru düzgün yatirim yapmiyorlar.

yayın kalitesi arttı. Güzel oldu

ultrahd çıkacak bunlar hd ye yeni geçmiş :s

Paragöz hepsi, elin avrupasında ücretsiz HD yayın çokken bizimkiler HD yi parayla satıyorlar

Kusura bakmayın ama CNNTürk, NTV, NTV Spor, C-NBC, Star, ATV, Kanal-D, TRT gibi kanalları HD değil üç boyutlu olsa, gene seyretmem. Sitelerine de girmem. Zaten NTV'yi 2005 senesinden beri seyretmiyorum. Koyun çobanları onlar. Bilgi kirliliğine yol açıyorlar. Dezenformasyon da benim gibi ortada ne döndüğünü bilen insanların kafasını şişiriyor. Gene gerçeğe en yakın bilgiyi "Ulusal Kanal" ve "ulusalkanal.com.tr" veriyor. Seyredersem bir tek onları seyrederim. Benim asıl kanallarım Discovery'ler ve Animal Planet'ler. Bunun yanında sinema kanallarını, Cartoon Network'ü ve Kitchen24'ü seviyorum. Kendi üzerimde uykuda öğrenme tekniğini deniyorum. Gece uyurken bile Discovery'ler açık. Siyasetten tiksindim artık...

@cleverman Favori kanallarımdan biri de EuroSport HD'dir. 3D Teknolojisini de kullansalar harika olur...

cnbc-e yi beğenmeyen adam cartoon network izliyormuş:))

Su an en iyisi dsmart arti limitsiz internet kampanyasi 2 yil sozlesme imzaliyorsunuz ama hd cihaz ucretsiz veriliyor olmasi cok cokk iyi tabi birde hd kanal cesitliligi

yeni tvler dahili hd uydu alıcıyla beraber geliyo yeni tv aldım yayın kalitesi çok iyi dsmarta gerek yok bence

19.43 tv de hd uydu alıcısı olması yayının daha kaliteli olacak anlamına geldiğini sanmıyorsun herhalde.yayın hd olmazsa sd izlersin.sadece led tv ler tüplü tv ye göre daha kaliteli görüntü verdiği için d-smart a gerek yok gibi gelmiştir sana.yoksa normal uyduda hd kanal sayısı bir elin parmağını geçmez.

Bütün kanalların ücretsiz HD olmasını istiyoruz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play