Çocuklar eski bir PC'yi kullanmaya çalışırsa!

Bilgisayardan anlayan çocukların önüne 1970-80'lerin bilgisayarını koyarsanız ne olur? İşte cevabı!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Çocuklar eski bir PC'yi kullanmaya çalışırsa! Bilgisayardan anlayan çocukların önüne 1970-80'lerin bilgisayarını koyarsanız ne olur? İşte cevabı!

Günümüzün çocukları, elimize sığan, neredeyse bir bilgisayar gücündeki cep telefonu ve tabletlere alışıklar. Peki onların önüne 1980'lerden kalma, floppy diskli, klavyeli ve tüplü monitörlü Apple II'yi koyarsanız ne olur?

YouTube'da yeni ortaya çıkan, Fine Brothers Entertainment tarafından yayınlanan videoda, teknolojiyle yakından ilgili öğrencilere sırayla Apple II gösteriliyor. Çocuklara hesap yapmaktan oyun oynamaya, çeşitli görevlerin eski bilgisayar üzerinde nasıl yapıldığı da gösteriliyor. Çocukların tepkisi ise oldukça ilginç. 8 yaşındaki Brooke-Monae, "ben bu bilgisayarı hiç sevmedim" diyor. 13 yaşındaki Derek ise Apple II'yi "bu, o zamanın teknolojisinin zirvesiydi. Ancak şimdi işe yaramaz vaziyette" sözleriyle değerlendiriyor. Komut tabanlı arayüz ise çocukları adeta çileden çıkarıyor.

"Kids React to Old Computers" videosunu yukarıdan veya buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Birak allah askina 800 euro hp ye verdikte noldu bes para etmez . Bugunun teknolojiside yetersiz bana gore .

ha haa iyiymiş :)

En azından apple ıı o donemin neredeyse en basitarayuzu onund o donemin ibm veyda bska bilgisayari olsa ...

Böyle zevkli ve eğitici video ve konuları yayınlamanızı bekliyorum :) teşekkürler chip

Bugün için orta sınıf bi bilgisayar her işinizi görmenize olanak sağlar ram,işlemci,ekran kartı v.s donanmlar fazlasıyla üst seviyede

Nonononononno hahaa beğendim

Sen de yorum yaz