CoD: Modern Warfare 2 yasağında işin aslı...

Call of Duty: Modern Warfare 2'nin yasaklanması hakkında resmi açıklama geldi: İşte işin aslı...

  • Ali Güngör
CoD: Modern Warfare 2'de Activision açıklaması
Rus GotPS3.ru'nun verdiği bilgiler düzeltildi

Activision, bir açıklama yaparak Rus hükümetinin Call of Duty: Modern Warfare 2 satışına baskı ve yasak uyguladığı iddialarını reddetti.

Daha önceki haberimizde Rus GotPS3.ru'nun kaynak olduğu iddiaların ve oyunun bütün kopyalarının piyasadan çekildiği iddiası yalanlandı. Activision'un açıklaması şöyle: "Call of Duty: Modern Warfare 2'nin Rusya'da yasaklandığı raporları yanlıştır. Activision, Rusya'da oyunun sadece PC versiyonunu satışa sunmuştur."

Oyunun yasaklanma sebebi olarak aktarılan "No Russian" bölümündeki hava alanı katliamının Activision tarafından sansürlendiği ise gerçek. Firma, Rusya'dan tavsiye aldıktan sonra oyunun bu kısmını Rusya'da kapatmış.

GotPS3.ru yaptığı açıklamada oyunun PC versiyonunun mağazalara gittiğini, Rusça sürümünün ise belirsiz bir süre için ertelendiğini açıkladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

reklam ya ne yasağı

vay be adamlar kendilerine karşı olan sahne var diye oyunu engelliyorlar falan,ya da sansürlüyorlar falan her neyse,neredeyse her strateji oyunu bizi işgal etmekle ilgileniyor :) ve biz buna bir şey diyemiyoruz ya da kendi ülkemizle oynamak zorlaştırılmış oluyor ya da önce bir avrupalı ile oynamaız gerekiyor,ne kadar da genişiz :S

Şüphesiz oyunun en itici bölümlerinden biriydi. Activision sansür koyarak iyi etmiş.

yasakçı zihniyet sadace bizde yokmuş demekki

Evet bu bahsi geçen bölüm banada tuhaf gelmişti. Tüm bölümlerinde sivillere saldırmak görevin iptal olmasına neden olurken o bölümde havaalanında kim var kim yok öldürmemizi istedi. Sadece rusya değil heryerde yasaklanması lazım bence

Özellikle ortadoğudaki ülkeler hep terörist olarak gösteriliyor. Sanki amerikalılar hariç bütün dünya terörist besliyormuş gibi gösteriliyor. Oysa yakın zamanda ve hala ırak'ta ve filistinde amerikanın ve ekürisi israilin aslında terörist olduğu ve binlerce masum insanı öldürdüğü ortaya çıktı. Yani kimin terörist olduğu ortada. Rusların bundan rahatsız olması son derece doğal. Özellkile bu oyunda ve benzeri oyunda bu politika hep güdülüyor. Keşke bizim ülkede ve amerikanın dünyada estirdiği terörizmden rahatsız olan avrupa ülkelerinde bunu konu alan oyunlar yapılsa .

Afganistanda , Irakta , Azerbeycanda daha ismini hatırlayamadığım birçok yerde siviller öldürüldüğünde bu oyunlarda problem olmuyor.Biz böyle amerikan propagandası yapan oyunları almaya devam ettikçe oyunlarda Türk katliamıda başlar kimse dur diyemez anca youtube gibi kendi ülkemize yasaklarız...

1. oyundada gemiye operasyon düzenleniyordu. Ve bir evrak çalmamız gerekiyordu arapça yazılar yazıyordu arkasındada türk bayrağı PEH Biz arap değiliz daha öğrenemediler gitti.

Oyunun tamamı adam öldürme üzerine geçiyor zaten, neden bu kadar şikayet var anlamadım.Rusya'nın yasaklaması doğal çünkü onları kötü gösteriyor.Crysis'de Çin'de yasaklanmıştı zaten.Oyunla gerçek arasındaki farkı anlayamayanların, bu tür oyundan etkilenlerin oynamamasında yarar var.Ben bahsettiğiniz bölümü oynadım, gerçekten farklı bir deneyim oldu ve güzel olmuştu.

Erdinç gür o bayrak türk bayrağına benziyo ama o değil kontrol ettim
bayraktaki ayın ucu birleşmiş vaziyetteydi.

o bayrak oyunda terorist grubundu diye hatırlıyorum al-asadın ordusunun.

Bu arada Makarov Rus değilmiydi yaw?Eğer makarov rus ise kendi milletini kesiyor gibi oluyor.Ben oynadım bölümü ki sivil vurma kısmından sonrası eğlenceliydi en başlarda oynamadan yorum yapmıştım da şimdi gördüm ki Eğer makarov russa iyi ettik.Çünkü sinir oldum Makarov iel Shepperd da.Kalleşler...

Bu arada oyun amerikadan çok ingilizleri iyi göstermiş.Hani shepperd amerikan generali ya...

zaten ingilizce oyunu oynarken No Russian bölümüne geldiğinde skip this misson geliyor isteyenler bu bölümü geçebiliyor

Sen de yorum yaz