Çok gerçekçi bir PES 2017 geliyor!

Birkaç ay sonra çıkması beklenen PES 2017'de bizi neler bekliyor? Araştırdık!

  • Zeynel A. Öztürk
Çok gerçekçi bir PES 2017 geliyor!
Sonbahar aylarında çıkması bekleniyor

Bu sene çıkacak olan PES 2017, şimdiye kadarki en gerçekçi görünen futbol oyunu olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Peki hepsi bu kadar mı?

PES 2017'nin geliştirici takımı, bu seneki oyunda yeni oyun modları ve takım lisansları yerine oynanışı daha gerçekçi bir hale getirmeye odaklanıyorlar. Değişikliklerin neredeyse tamamının oyun deneyimini TV'de izlediğimiz futbola yaklaştırmak üzere yapıldığını söyleyebiliriz. FIFA, futbolun gösterişli yönlerine odaklanırken PES 2017, takım oyununun temellerini sanal dünyaya taşımak istiyor. Örneğin yeni taktik sistemi, topa sahipken veya topu kovalarken size ne yapacağınızı belirleme imkanı tanıyor.

Oyuncuların topa ilk dokunuşları eskisinden daha iyi olduğundan karşınızdaki defans oyuncusunu geçmek için hızlı düşünmeniz ve kararınızı vermeniz gerekiyor. Becerikli bir forvet oyuncusu, topu göğsünde bir kerede yumuşatıp, normalde zor olan şut şansını yaratabilir.

PES 2017, kalecilerde de birkaç önemli alanda geliştirmeler yapıyor. Örneğin kaleciler, şutlara daha hızlı tepki verirken, şut atılmadan önce kendilerini daha akıllı biçimde konumlandırıyorlar. Kaleciler PES 2016'da hayal kırıklığına neden olduğundan, bu alandaki geliştirmeler biz oyun tutkunlarını gerçekten memnun edecek.

Konami, PES 2016 ile FIFA'ya rakip futbol oyunları üretebildiğini göstermişti. Bu seneki PES, firmanın hızını kaybetmediğinin bir ispatı olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Pes 2013 forever ????

@07 Haziran 2016 16:06 2013 bir facia...ver ara pası gol olsun

@07 Haziran 2016 16:06 Halen 13 diye tutturanlar bu oyunu oynamayı bilmiyor. Yahu PES 13'te yorulma yok al Messi'yi sahayı 5 kere tur at sonra gol at. Böyle saçmalık olur mu ? Arapasları zaten hep geçiyor tenis gibi at topu ileri havadan pozisyon ve gol. Ego tatmin etmek için mi oynuyorsunuz. ?

Futbol oyununda grafikler önemlidir tabiki ama öncelik; "gerçekçilik" bunu winning serisinde fifa görmüştür artık. Grafikler kötü de olsa gerçekli oynanış ve sesler çok eğlenceliydi. Bir FPS oyununda grafikler önemli olabilir ama futbolda gerçekçilik ve kontrolü tamamen oynayana bırakma son derece önemli. FIFA 16 ve PES 116 winning tadında değil maalesef. Umarız bundan sonraki serilerinde bu durumu gözardı etmezler.

pes devri kapanalı çok oldu.

Hahahaha lisans a odaklanmamışlar öyle mi... Alamıyor ki zaten :) ne pes i arkadaşım ya fifa 17 efsane olacak baksanıza fifa 16 ya menüler arayüz oynanış fut draft modu kimya fişleri kondisyon kartları vs. Fifa candır.unutmamak gerekir pes bir futbol oyunu fifa ise futbol simulasyonudur. Egocular pes e devam oyuncular fifaya devam

Pes bambaşka oynanış ve keyif onda kim nederse desin

Pes hep ayni daha çok berbatlaşıyor

geçen senede aynı şeyleri söyledi pes ama oyun fos çıktı pesin fifaya rakip olması zaten imkansız fifa 17 futbol oyunlarına çığır açacak bu sene pesin yapması gereken şey sil baştan adam gibi bir oyun yapmak fox enginle olmaz o iş adamlar karlı havanın soğuk havanın ağızdan çıkan dumanın kralını yapmışlar pes nasıl başedecek o uyduruk yağmurlu havayla ne zaman hava yağmurlu olsa oyunu kırıp atasım geliyor karanlık sıkıcı bir oyun oluyor hele birde seyircilerin üzerindeki uyduruk yağmurluklar

Oyunu gerçekçi yapacaz diye anlamsız bir zorluk olmuş oyunda. Yılların pescisi olarak artık ekran başında kanser olmaktansa bu rezil oyunu satın almayacağım.

çok gerçekçi çook pes 16 dan bir farkı yok hatta daha kötü olmuş pesin her seneki boş çırpınışları tek futbol oyunu var artık oda fifaaa yanına yaklaşacak bir oyun tanımıyorum konami ölmüş ağlayanı yok

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost